Сварка через повідомлення Бориса Джонсона в Whatsapp часів корони

14

У вівторок вдалося запобігти зіткненню між парламентським комітетом з розслідування «Корони» та урядом у суперечці з приводу повідомлень у Whatsapp колишнього прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.

Комітет вимагає надати все листування екс-прем’єра у Whatsapp з урядовцями за період дії «Корони», а також записи календаря у нецензурованій формі. Центральне урядове агентство Cabinet Office поки що відмовилося це зробити. За словами представників Кабінету міністрів, зміст повідомлень не має жодного відношення до роботи комітету, який має розслідувати дії уряду під час пандемії.

Голова комітету, леді Хізер Халлетт, суддя у відставці, яка засідає у Палаті лордів, вважає інакше. Проте встановлений нею крайній термін, який мав закінчитися о 16:00 (17:00 CEST) у вівторок, спочатку продовжили до четверга. Якщо уряд не передасть повідомлення на цей час, Халлетт загрожує кримінальними наслідками.

У рамках розслідування Corona Inquiry передбачається з’ясувати, наскільки нерішуче і часом хаотично уряд Великобританії справлявся з пандемією. Згідно зі свідченнями про смерть, від Ковід-19 у Великій Британії померло близько 227 000 осіб – значно більше, ніж у Німеччині.

Вже давно стало відкритим секретом, що в Лондоні навіть важливі заходи в уряді проводять через Whatsapp. Зміст понад 100 000 повідомлень Whatsapp колишнього міністра охорони здоров’я Метта Хенкока став надбанням громадськості лише у березні і змусив екс-міністра шукати пояснення. Журналіст, який працював на Хенкока як письменник-примара, переслав ці повідомлення до газети The Daily Telegraph. Листування, запрошене комітетом, також включає листування Джонсона з нинішнім прем’єр-міністром Ріші Сунаком, який на той час був міністром фінансів.

Читайте також:  Сотні засуджених у США після штурму Капітолію

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я