Сотні тисяч людей хочуть вийти на демонстрацію проти пенсійної реформи

22

Очікується, що у суботу сотні тисяч людей знову вийдуть на демонстрації по всій Франції проти запланованої президентом Еммануелем Макроном пенсійної реформи. Вчетверте профспілки мобілізують свої сили проти планів правоцентристського уряду підвищити пенсійний вік із 62 до 64 років. Вже двічі більше мільйона людей виходили на вулиці та проводили загальнонаціональні страйки. Минулого вівторка в акціях протесту взяли участь 750 тисяч осіб. Спірна реформа вже тиждень є предметом бурхливих дебатів у парламенті.

Багато людей у ​​Франції вже працюють довше 62 років, якщо вони не платять достатньо довго для отримання пенсії без вирахування по досягненні граничного віку. Багато важких професіях люди навряд чи зможуть працювати довше, кажуть противники реформи. Крім того, працівники хочуть мати можливість насолоджуватися своєю заслуженою пенсією та не зношувати повністю своє здоров’я на роботі.

Макрон: Загроза дефіциту у пенсійному фонді

Макрон виправдовує реформу загрозливим дефіцитом у пенсійному фонді. Оскільки населення стає дедалі старшим, працівникам доведеться сплачувати своїми внесками дедалі більше пенсіонерів. Щоб зберегти стабільний рівень пенсій, населенню доведеться працювати трохи більше. Критики сумніваються у розрахунках уряду та вимагають, щоб держава знайшла інші джерела грошей для підтримки пенсійної системи в рівновазі.

Але уряд хоче посилити не лише пенсійний вік. Збільшення терміну, необхідного для виплати повної пенсії, рішення про яке було ухвалено кілька років тому, має бути прискорене. Крім того, індивідуальні пенсійні системи з привілеями для певних професійних груп мають бути скасовані. Мінімальна пенсія має збільшитися до 1200 євро.

Пенсійна реформа вважається одним із найважливіших проектів президента Макрона. Під час пандемії Корони першу спробу провести реформу було скасовано; навіть тоді мали місце масові протести та страйки. Декілька президентів до Макрона намагалися реформувати французьку пенсійну систему з різним ступенем успіху – широкі протести та страйки були для них безперечним фактом.

Читайте також:  Сенат у США проголосував за ухвалення тимчасового бюджету

Оскільки табір Макрона більше не має абсолютної більшості у парламенті, він сподівається провести реформу за допомогою консервативних республіканців, які оголосили про свою підтримку. Але деякі члени парламенту – навіть із фракції Макрона – все ще сумніваються. І навіть більше, ніж страх перед близьким голосуванням, Макрона турбує небезпека страйків, що калічать. Перед поновленням демонстрацій у суботу президент сказав, що він може розраховувати на почуття відповідальності організаторів, щоб вони пройшли спокійно та не призвели до блокади країни.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я