Німеччина завершить місію збройних сил на Малі до травня

17

Там зараз перебувають понад 1100 чоловіків та жінок із збройних сил Німеччини.

 

Німеччина завершить місію збройних сил на Малі до травня

Німеччина завершить місію збройних сил на Малі до травня. У польовому таборі німецьких «блакитних касок» у західноафриканській країні Малі розпочалася підготовка до виведення німецьких збройних сил із найбільшої на сьогодні іноземної місії. Наразі завдання полягає у підготовці до впорядкованого демонтажу та деконструкції табору, заявив міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) на об’єкті місії ООН Minusma на околиці Гао, відомому як табір Кастор.

Уряд Німеччини хоче вивести війська до травня 2024 року та представляє відповідний мандат до Бундестагу. Зусилля будуть величезними. «Це не переїзд сім’ї із п’яти осіб із фургоном. Це військово-логістична операція, яку просто так не проведеш», – сказав Пісторіус.

Логісти бундесверу вже підрахували, що для доставки матеріалів та зброї назад до Німеччини потрібно близько 1600 морських контейнерів. Близько 100 контейнерів уже вивезено, так би мовити, у рамках посиленої програми очищення. Незабаром має розпочатися сезон дощів. Тоді червонувато-коричневий пил польового табору перетвориться на бруд, що все ускладнить. Цей кліматичний виклик може виникнути і наступного року. Більше того: ще потрібно з’ясувати, чи хочуть малийські військові правителі бути корисними, чи все ускладнити, як це було нещодавно.

Уряд Німеччини хоче продовжити співпрацю в галузі розвитку

У рамках місії ООН у Малі в даний час перебувають понад 1100 чоловіків та жінок із збройних сил Німеччини. Останнім часом неодноразово відбувалися сутички з правлячою в Малі військовою хунтою, яка вважається близькою до Росії. Однією з причин цього є те, що військова хунта продовжує відмовляти у дозволах на польоти розвідувального безпілотника Heron, яким керують німці за дорученням ООН. Його використання для збору інформації є однією з основних місій, яку ООН доручила німцям. Як саме триватиме місія ООН, поки що неясно.

Читайте також:  СДПН наполягає на дотриманні коаліційних угод

Прогноз для країни, де стабільності загрожують ісламісти, можна назвати щонайменше скептичним. Проте уряд Німеччини запевняє, що хоче продовжувати співпрацю у сфері розвитку. Є досвід того, як це можливо навіть у складних ситуаціях, сказала міністр розвитку Свенья Шульце (СДПН), яка приїхала сюди разом із Пісторіусом. Те, що Німеччина також зацікавлена ​​у стабільності в Сахельському регіоні щодо міграції та екстремізму, наголошувалося неодноразово.

Як зразок майбутнього розглядається сусідній Нігер.

Зараз безперечно існує небезпека, що Малі буде надано сама собі і що військові правителі підуть шляхом разом з російськими найманцями або військовими радниками.

«Але це пов’язано здебільшого з тим, що з нашими силами, з нашими компетенціями, які у нас тут є, ми не можемо зробити те, для чого ми сюди приїхали. І це не залежить від нас», – каже Пісторіус. Більше того, німецькі військові планувальники, ґрунтуючись на своєму досвіді в Афганістані та Малі, мають серйозні сумніви в тому, що ці масштабні іноземні місії, що вимагають великих зусиль, будуть успішними. Як зразок майбутнього розглядається сусідній Нігер, де кілька десятків солдатів, включаючи спецназ, надають цільові консультації військовим та уряду. У той же час створюється мережа, що дозволяє відстоювати власні інтереси безпеки, що може виражатися в порятунку заручників, якщо настане найгірше.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я