Наступальні сили РФ розбиті – експерт

12

Для російських солдатів зима стане серйозним випробуванням навіть без атакуючих дій української армії.

Наступальні сили РФ розбиті

Ніклас Мазур, експерт із Центру досліджень у сфері безпеки університету ETH у Цюріху вважає, що наступальні сили РФ розбиті. На думку фахівця, у солдатів ЗС РФ відсутній бойовий дух. А холодна зима стане додатковим випробуванням, яке не дозволить атакувати українські позиції.

Наступальні сили РФ розбиті і зима посилить становище кремлівських армій

Основними проблемами російської армії в Україні, вважає Мазур, є відсутність достатньої кількості зброї та низький бойовий дух. Навіть якщо не зважати на атакуючі дії українців, низька температура стане справжнім випробуванням. Нині основне завдання ЗС РФ – обладнати оборонні позиції. Але не факт, що вони зможуть її вирішити.

Наступальні сили РФ розбиті, а мобілізовані не зможуть переламати ситуацію на повзу Росії.  Фото: Maksim Ladouski/shutterstock.com

Проблема погіршується і тим, що взимку складніше організувати логістику. Недостатнє постачання знижує і так низький бойовий дух підрозділів Росії біля України. Тому зараз не доводиться говорити про подальше просування. Російська армія стала на оборону.

Наступальні сили РФ розбиті, а бойовий дух українців лише зростає

Відсутність успіхів у наземних операціях Росія спробувала компенсувати масовим ракетним обстрілом та атаками БПЛА на українські міста. Однак, на думку Нікласа Мазура, ці дії не налякали українців. У той час як у різних джерелах експерти фіксують появу повідомлень про те, що російські підрозділи відмовляються йти в бій і підкорятися командуванню.

У взводах і ротах відсутня згуртованість, оскільки підрозділи зібрані «як завгодно» у складі контрактних військових і мобілізованих, солдатів із великим досвідом служби та новачків.

Для захисту, вважає Мазур, такі клаптеві підрозділи ще годяться. Але наступати вже не вдасться.

З іншого боку, й українським військовим буде складно. Успіхи Сході були зумовлені необхідністю захищати великі території. І російська армія цього не впоралася. У південних регіонах позиції росіян добре укріплені. Тому темпи українського наступу будуть невисокими.

Читайте також:  Україна використовує безпілотники проти втечі призовників

Проте Мазур не вважає спроби звільнення Херсона безнадійними. Ця перемога необхідна Україні і з політичного, і з військового погляду. Успіх українців можливий, оскільки росіяни закінчують високоточну зброю.

Виробляти нові ракети досить складно через відсутність західних компонентів. Росія зараз купує електроніку на чорному ринку, але отримати її в потрібних кількостях і за адекватною ціною складно. Натомість українські збройні сили отримують все більше західного озброєння.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я