Начальник поліції визнає необхідність вжиття заходів

32

Озираючись назад, начальник поліції Лейпцига Рене Деммлер вважає масштабну операцію проти ліворадикального «Дня Х» законною, але бачить необхідність вжиття заходів. Великою проблемою було те, що поліція значно недооцінила кількість людей, яких тримали в казанку протягом багатьох годин 3 червня, сказав Деммлер.

Зв’язок із тими, хто опинився у пастці, також не працював. Поліція скрупульозно опрацювала події, пов’язані з «Днем X», результати Деммлера представив у четвер комітету з внутрішніх справ парламенту землі Саксонія.

Понад 3000 поліцейських на чергуванні

“Ми, як і раніше, вважаємо, що все це законно”, – сказав Деммлер. Операція, в якій було задіяно понад 3000 поліцейських, згодом зазнала серйозної критики. У центрі уваги був «чайник», у якому до світанку утримували 1043 особи. Було висунуто звинувачення в тому, що потерпілих погано доглядали, а також у тому, що в цьому районі перебували 87 підлітків і двоє 13-річних дітей. Поліція встановила особу кожної людини. Спочатку були підозри у серйозному порушенні спокою.

“У нас виникла величезна проблема з визначенням кількості людей у ​​загоні”, – сказав начальник поліції. Він сказав, що довгий час не було ясно, що там було понад 1000 осіб, а не 300–400, як передбачалося раніше. “Ми не знали, поки не вийшла остання людина”, – сказав Деммлер. Котел знаходився в невеликому парку, під деревами та між кущами. Якби реальні масштаби було усвідомлено, було б прийнято рішення скоротити процес ідентифікації. Але на питання про те, як краще рахувати та оцінювати, відповісти важко, сказав він.

Начальник поліції: Ніхто не хотів з нами розмовляти.

Спілкування з людьми у чайнику також не склалося. Він визнає це “беззастережно”, сказав Деммлер. “Читка і зрозуміла комунікація з боку поліції тут не вдалася”. Тут потрібні заходи». Проте шеф поліції також зазначив, що ті, хто опинився у пастці, не були готові до співпраці. “Ніхто не хотів з нами розмовляти”.

Читайте також:  Швезіг сподівається відновити тісні контакти з Польщею

Що стосується критики з приводу постачання, Деммлер сказав, що і трейлер з 1000 літрів питної води, і вантажівка з туалетом були напоготові – але поза казаном. За його словами, ковдри та їжа також були в наявності. Проте зрештою турботу про людей взяли він демо-парамедики. Деммлер сказав, що вдячний їм за це. Керівництво поліції вирішило надати медикам діяти самим, але не повідомило про це чітко.

Після засідання комітету член парламенту штату Керстін Кедіц (Ліва партія) була позитивно вражена тим, що поліція визнала помилки в деяких аспектах. Однак питання все ще залишилися без відповіді, і тепер на них будуть надані письмові відповіді, сказала Кедіц в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur.

«Важливо, щоб такі операції розглядалися у парламенті. Коли непричетні особи в такій великій кількості страждають від поліцейських заходів проти набагато меншої групи, потрібно мати право поставити питання, чи була стратегія розгортання правильною», – пояснив Альбрехт Паллас (СДПН). Були масові порушення основних прав: «Моє враження залишається таким, що ескалація була надто сильною».

Критика оточення

Політик «зелених» Валентин Ліппманн згодом підтвердив свою думку, що оточення демонстрантів було непропорційним. «Можна припустити, що в оточенні була велика кількість людей, які жодного разу не підозрювалися в якихось злочинах». Він сказав, що очікується подальше розслідування операції, і що висновки мають бути враховані у подальшій роботі.

Оцінка ХДС була іншою. Він говорив про «сильну роботу поліції». «Влада зборів і поліція зробила все можливе, щоб Лейпциг залишався в безпеці у «день Х» (…). Вжиті заходи були необхідні», – наголосив експерт ХДС у внутрішніх справах Ронні Вехнер. Блокування було спрямовано безпосередньо проти групи, з якої було скоєно акти насильства. Непричетних осіб наперед кілька разів просили залишити приміщення. «Те, що поліція потім записує особисті дані потенційних злочинців – це те, чого ми від них очікуємо».

Читайте також:  Розширення раннього Всесвіту відтворили у лабораторії

Заворушення у Лейпцигу після винесення вироку

Поліцейська операція «День Х» розпочалася 31 травня з винесення вироку лівому екстремісту Ліні Е.. У середу, п’ятницю та суботу в Лейпцигу відбувалися заворушення. Поліцейських закидали камінням, петардами та пляшками. У суботу, перед початком оточення, з демонстрантів було кинуто коктейль Молотова. Прокуратура вважає це замахом на вбивство та веде розслідування щодо поки невідомої особи за фактом замаху на вбивство, за словами прес-секретаря.

День X» мав стати реакцією лівої сцени на вирок Ліні Е. Сама демонстрація була заборонена містом Лейпцигом, два адміністративні суди та Федеральний конституційний суд підтвердили заборону.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я