Пригожин звинуватив військове керівництво Росії у брехні

36

Український контрнаступ триває, і Москва стверджує, що Україна не досягає великих успіхів у цьому процесі. «Брехня», – каже голова «Вагнера» Пригожин, як ніхто інший, і висуває серйозні звинувачення.

 

Пригожин звинуватив військове керівництво Росії у брехні

Глава російської приватної армії «Вагнер» Євген Пригожин звинуватив військове керівництво Росії у брехні та приховування фактів щодо ситуації на фронті в Україні. Міністр оборони Сергій Шойгу та начальник Генерального штабу Валерій Герасимов годують президента Володимира Путіна «нісенітницею», заявив Пригожин у голосовому повідомленні в Telegram. Це було зроблено, сподіваючись, що така «брехня» має бути досить жахливою, щоб Путін у неї повірив. Українські сили вже досягли значних успіхів, сказав він.

“Це великі території, які ми втратили”, – сказав Пригожин. Втрати у російських лавах також великі, сказав він. Існують «колосальні проблеми», які ховаються, сказав він. З іншого боку, армійське керівництво бездоказово повідомляло про нібито масові смерті та знищену техніку з українського боку. Глава найманців неодноразово звинувачував Шойгу та Герасимова у некомпетентності. Він знову закликав до мобілізації, щоб запобігти поразці Росії. Росія перебуває у стані війни з Україною вже 16 місяців.

Навпаки, на зустрічі з Путіним Шойгу знову повідомив про втрати з українського боку, зокрема про нібито численні танки. Темпи контрнаступу Києва сповільнилися після 16 днів, сказав Шойгу, повідомляє агентство «Інтерфакс». Тим не менш, збройні сили все ще мають великий потенціал. Раніше Київ також визнав, що наступ просувається повільніше, ніж сподівалися деякі спостерігачі.

Відповідаючи на запитання Путіна щодо ризиків для його власних збройних сил у зв’язку з постачанням важкого озброєння із Заходу на Україну, Шойгу сказав: «Ми не бачимо тут жодних загроз – у тому числі й тому, що ми знаходимося у процесі формування резервів». До кінця місяця буде сформовано «резервну армію» з більш ніж 3000 одиниць бойової техніки. Він не повідомив подробиць.

Читайте також:  Росія виводить війська з окупованого Херсона

Прем’єр-міністр України: Відвойовано понад 113 квадратних кілометрів

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмихала, в ході контрнаступу українська армія відвоювала вісім сіл і 113 квадратних кілометрів окупованої території. “Це величезна територія”, – сказав Шмигаль на Конференції з відновлення України в Лондоні. Крім того, за його словами, українські війська просунулися на глибину до семи кілометрів на окуповану Росією територію.

“У нас хороші результати”, – сказав Шмихал. Проте він закликав до терпіння. За його словами, контрнаступ – це серія військових операцій, одні з яких – наступальні, інші – оборонні. Іноді потрібні тактичні паузи. Просування також уповільнюють мінні поля, встановлені росіянами.

«Ми не збираємося витрачати наших солдатів марно, як це роблять росіяни», – сказав український прем’єр-міністр. Кожне життя на рахунку. Він додав: «Ми проводитимемо дуже продумані наступальні операції. Ось чому це може тривати час». Однак, за його словами, вони «абсолютно оптимістичні» у тому, що зможуть повернути всі окуповані Росією території.

На конференції з відновлення України в Лондоні в середу та четвер обговорювалися шляхи відновлення країни, яка з лютого 2022 року зазнає нападу з боку Росії, та пожвавлення її економіки. Британські господарі зосередилися на приватних інвестиціях. Наступного року Німеччина проводитиме конференцію спільно з Україною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я