Центральний банк Туреччини змінив кредитну політику

42

Минулого року інфляція досягла 85%, найвищого рівня за більш як 20 років.

 

Центральний банк Туреччини змінив кредитну політику

Центральний банк Туреччини значно підвищив ключову відсоткову ставку і тим самим започаткував поворот у своїй колишній грошово-кредитній політиці під новим керівництвом. Ключову процентну ставку буде підвищено з 8,5 до 15 %, оголосив центральний банк в Анкарі. Цей крок знаменує собою зміну курсу після того, як президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган призначив головою центрального банку колишнього американського банкіра Хафіза Гайє Еркана.

У минулому Ердоган неодноразово висловлювався за зниження процентних ставок, оскільки, на його думку, це єдиний спосіб перемогти у боротьбі з високою інфляцією. Проте це суперечить як стандартної економічної теорії, а й практичному досвіду минулого.

Монетарна політика посилюватиметься

Турецька ліра вже багато років під тиском, економіка країни слабшає, а інфляція висока. Зовсім недавно інфляція була близькою до 40%. Минулого року вона досягла 85%, найвищого рівня за більш як 20 років. Центральний банк оголосив, що монетарна політика посилюватиметься доти, доки не відбудеться явного поліпшення прогнозу інфляції.

Тепер Ердоган, мабуть, хоче повернути довіру на фінансових ринках за допомогою своєї нової економічної команди. Після свого переобрання у травні глава держави призначив шанованого у всьому світі експерта Мехмета Сімсека міністром фінансів у новому кабінеті. Джевдет Йилмаз був призначений віце-президентом; він також вважається представником традиційної економічної політики.

Читайте також:  Tesla не виправдала очікувань ринку через високі % ставки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я