Бранденбург за уповноваженого боротьби з антисемітизмом

13

Він має стати контактною особою для євреїв та єврейських груп.

 

Бранденбург за уповноваженого боротьби з антисемітизмом

Більшість депутатів парламенту землі Бранденбург висловилися за захист євреїв від антисемітизму та підтримку єврейської культури. У ході дебатів у четвер коаліційні фракції СДПН, ХДС та «зелених», а також Ліва партія та «Вільні виборці» наголосили на важливості запланованої посади уповноваженого по боротьбі з антисемітизмом у землі.

«Ми хочемо бути космополітичним та толерантним суспільством», – сказав керівник парламентської групи СДПН Людвіг Шітц. Депутат від ХДС Барбара Ріхштайн заявила, що причиною створення управління є не кількість кримінальних справ антисемітської спрямованості. «Це фундаментальне рішення, щоб виконати політичну відповідальність, а також надати приклад суспільству». Ріхштайн також є віце-президентом парламенту штату. Лідер фракції «зелених» Петра Будке закликала до дій проти ненависті до євреїв. «Ми всі покликані виявити чуйність і негайно покласти край антисемітським висловлюванням у повсякденному житті».

Лідер парламентської фракції «Ліві» Себастьян Вальтер, як і раніше, бачить велику необхідність у діях. «Нашу роботу проти антисемітизму буде закінчено лише тоді, коли єврейське життя зможе дійсно вільно протікати в цій країні», – сказав він. Лідер парламентської групи BVB/Freie Wähler Петер Віда сказав, що необхідно не дивитися на ситуацію крізь пальці, а говорити і змінювати ситуацію на позитивний бік, щоб єврейська культура в Бранденбурзі була сильною, захищеною та процвітаючою.

Число злочинів на ґрунті антисемітизму зросло

Уповноважений по боротьбі з антисемітизмом має стати контактною особою для євреїв та єврейських груп, у тому числі у разі передбачуваних антисемітських інцидентів. Офіс, розташований у ландтазі, має привертати увагу суспільства до проблеми антисемітизму, сприяти діалогу між релігіями та підтримувати обмін інформацією з єврейськими громадами Бранденбурга.

Читайте також:  Розпочався державний візит Карла III

Головний комітет продовжує розглядати спільну пропозицію 5-ї парламентських груп щодо призначення уповноваженого по боротьбі з антисемітизмом. AfD виступила проти цього. «Ми відкидаємо той факт, що ви хочете тут робити політику на спинах людей, які дійсно зіткнулися з антисемітизмом», – заявила депутат Олена Котре.

Минулого року кількість злочинів на ґрунті антисемітизму зросла на 30% порівняно з роком раніше. За даними Міністерства внутрішніх справ, воно збільшилося зі 150 у 2021 році до 195 минулого року. Серед них було 6 насильницьких злочинів, що у 2 рази більше, ніж у попередньому році. За даними поліції, антисемітські правопорушення – це здебільшого висловлювання у соціальних мережах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я