Вайдель розглядає кандидатуру канцлера від AfD

30

Лідер AfD Аліса Вайдель висловила зацікавленість у запланованому висуненні її партією першої кандидатури на посаду канцлера на наступних федеральних виборах. «Звичайно, я зацікавлена. Але інші теж зацікавлені», – сказала вона у четвер в ефірі радіостанції «Welt», коли її запитали, чи вона зацікавлена. Водночас, вона зазначила, що ніхто в AfD не має права доступу до цієї посади і що питання вирішуватиметься членами партії, наприклад, на партійному з’їзді або шляхом опитування членів.

У середу Вайдель, яка очолює AfD разом зі своїм керівником Тіно Крупалла, заявила в інтерв’ю RTL/ntv, що її партія хоче вперше висунути кандидата на посаду канцлера на майбутніх федеральних виборах. Наступні вибори регулярно проводяться наприкінці літа чи восени 2025 року. Досі AfD утримувалась від висування кандидата на посаду канцлера. Наразі вона набирає від 18 до 20 відсотків голосів.

Інші партії відмовляються від співпраці з AfD

«Ми висуватимемо кандидата на посаду канцлера, тому що наші результати опитувань також дозволяють і зобов’язують нас висунути претензію на лідерство», – сказав Вайдель в інтерв’ю Welt. Зазвичай, лише партії, які мають реальні шанси стати главою уряду, висувають кандидата в канцлери. Інші партії Бундестагу відмовляються співпрацювати з AfD.

В інтерв’ю Вайдель також прокоментував слова лідера AfD у Тюрінгії Бьорна Хеке, якого Томас Хальденванг, голова Управління захисту конституції, назвав правим екстремістом. На питання про те, чи може Хеке також висунути свою кандидатуру на посаду канцлера від AfD, Вайдель відповів: «Теоретично він може це зробити, але пан Хеке спочатку візьме участь у виборчій кампанії у Тюрінгії наступного року, і я думаю, що завдяки чудовим результатам він зможе претендувати на лідерство та залишитися там».

Читайте також:  NRW очікують обмеження в повітряному сполученні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я