Муніципалітети співпрацюють із українськими містами

15

З лютого 2022 року Росія перебуває у стані війни з Україною. Щоб допомогти, багато муніципалітетів налагоджують партнерські відносини з українськими містами. Хто на якому етапі знаходиться у землі Рейнланд-Пфальц та Саарланд?

 

Муніципалітети співпрацюють із українськими містами

Німецькі муніципалітети співпрацюють з українськими містами: Трір прагне партнерства з якимось українським містом. Кобленц також узяв курс на такий союз, а Людвігсхафен пішов ще далі: з кінця 2022 року там діє партнерство з українським містом Швахель. Цілком очевидно, що в умовах агресивної війни Росії проти України дедалі більше муніципалітетів у землі Рейнланд-Пфальц, а також у землі Саар розглядають питання про те, чи варто вступати в партнерські відносини з містами в Україні.

Допомога жителям пов’язаних міст під час війни – для багатьох це одна з головних причин такого партнерства. Принаймні, спочатку. Які зусилля робляться в Рейнланд-Пфальці та Саарі?

На шляху

У Трірі міська рада нещодавно прийняла рішення розпочати пошук потенційного українського міста для партнерства. За словами лідера парламентської фракції ВДП Тобіаса Шнайдера, побратимство міст може стати «цінним збагаченням» для обох сторін. «Йдеться не лише про гуманітарний аспект, а й про обмін та взаємну підтримку обох міст, особливо на рівні мешканців», – сказав він.

«Ми хотіли б, щоб, крім гуманітарної допомоги, відбувалися обміни в галузі економічної політики, молодіжної політики, культури, спорту». За його словами, Трір стоїть на боці жителів України, і готовність допомогти їм велика. Наразі йде пошук пропозицій по містах та уточнення можливостей фінансування. Потім слід запропонувати існуючим містам-побратимам Тріра приєднатися до цього партнерства.

У Кобленці міська рада у березні ухвалила рішення про партнерство із західноукраїнським містом Івано-Франківськ. Наразі між муніципалітетами обговорюються деталі, пояснив представник міста. Офіційного партнерства поки що не існує.

Читайте також:  Німеччина поставить системи ППО та танки

Вже конкретика

Людвігсхафен уже просунувся далі. З грудня минулого року українське місто Швахель є містом-побратимом Людвігсхафена. «Вони разом виступають за мир та свободу, за людяність, міжнародне право та демократію», заявила представниця міста Людвігсхафен. Свяжель, який до листопада 2022 року називався Новоград-Волинським, було обрано тому, що для цього міста вже було організовано кілька проектів допомоги через асоціацію Людвігсхафена. За інформацією, населення Свяжеля становить близько 56 000 осіб. Він розташований між Львовом та Києвом.

Більшість таких партнерств виникає завдяки діяльності асоціацій чи приватній ініціативі громадян, йдеться у відповіді уряду землі Рейнланд-Пфальц на відповідне питання. В даний час відомо про вісім муніципальних партнерств; крім Людвігсхафена, у них беруть участь Бендорф, Майєн і Нойштадт-ан-дер-Вайнштрассе.

Чи планує уряд землі партнерство з будь-яким регіоном України? Земля йде своїм шляхом, спираючись на досвід регіональних партнерств із Бургундією-Франш-Конте та Руандою. “Ми завжди починали з муніципальних партнерств і на їх основі будували регіональні партнерства”, – заявила в Майнці представниця уряду землі.

Що говорить Німецька асоціація міст

До початку війни між німецькими та українськими містами існувало 73 побратимські або дружні зв’язки. “За минулий час до них приєдналося багато нових міст”, – сказав виконавчий директор Хельмут Деді. Наразі, за його словами, у країні налічується 167 офіційних та неофіційних партнерств. “Наші міста твердо стоять на боці народу України. Ми продовжуємо надавати гуманітарну допомогу та хочемо підтримати відновлення України», – сказав він.

Він додав, що Союз міст Німеччини підтримує заклик федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра та президента України Володимира Зеленського до встановлення подальших німецько-українських партнерських відносин між містами, районами та комунами, а також між муніципальними підприємствами, розширюючи цим існуючу мережу.

Читайте також:  Зеленський поскаржився на недоліки у ППО

Яка ситуація у Саарланді?

У Саарі шість років тому округ Саарпфальц набув партнерських відносин з українським районом (районом) Пустомити у Львівській області. З квітня 2022 року це партнерство було поширене на Лембергський район. З самого початку партнерство зі Львовом характеризувалось культурними зустрічами, обміном школами та особистими знайомствами. Відразу після початку війни хороші контакти можна було «дуже швидко та ефективно» використовувати для надання допомоги із округу Саарпфальц, йдеться у повідомленні.

Крім того, уряд землі Саар прагне партнерства з округом (областю) Лемберг. За словами заступника прес-секретаря уряду, у листопаді планується поїздка делегації до Підкарпатського краю. Тоді ж планується підписати угоду про партнерство із областю.

У середині червня місто Саарбрюккен підписало угоду про солідарне партнерство з українським містом Ковель. Згідно з договором, обидва міста розвиватимуть і підтримуватимуть дружні відносини, сприяючи спільним зустрічам та знайомлячи одне одного з культурою своїх країн.

Крім того, обидва міста зобов’язуються надавати взаємну допомогу у разі війни, криз та катастроф, зокрема підтримку біженцям. Це солідарне партнерство спочатку обмежене за часом до закінчення «потреби у допомозі, пов’язаної з війною».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я