Невелике містечко під Донецьком стає новим центром бойових дій в Україні. Зеленський хоче більше постачати країну власною зброєю. А Путін вперше наважився виїхати за кордон. Новини.
Війна в Україні: На сході тривають запеклі бої
За даними Києва, в районі міста Авдіївка на сході України продовжуються запеклі бої.
«Наші захисники мужньо утримують свої позиції», – йдеться у зведенні Генштабу України, опублікованому вчора увечері.
Сім російських атак на місто та ще сім на прилеглі населені пункти були відбиті, пише військове командування у Києві. Російські військові блогери, навпаки, пишуть про подальші успіхи московських військових на території. Заяви обох сторін не можуть бути перевірені незалежними експертами.
Командир південної ділянки фронту «Таврія» бригадний генерал Олександр Тарнавський написав у Telegram, що російські атакуючі зазнають великих втрат. Проте напружене становище українських захисників стає зрозумілим із повідомлення Генштабу про російські авіаудари у цьому районі.
Останніми місяцями Москва використовувала свою авіацію лише епізодично, почасти тому, що українська ППО завдавала російським ВПС великих втрат.
Крім Авдіївки, бомбардування зазнали села:
- Новокалинове;
- Керамік;
- Степове на північному заході.
Авдіївка знаходиться у безпосередній близькості від великого міста Донецька, яке з 2014 року контролюється проросійськими силами. Упродовж кількох місяців за цю сильно укріплену фортецю велися бої.
Ціль російського наступу, який триває вже два дні, очевидно, полягає в тому, щоб позбавити Авдіївку постачання і оточити гарнізон, що знаходиться там.
Зеленський хоче оцифрувати постачання зброї
Президент України Володимир Зеленський у кулуарах торкнувся теми боїв навколо Авдіївки, подякувавши бійцям за стійкість. Водночас він закликав оцифрувати постачання озброєнь. Цифровий реєстр дозволив би краще зрозуміти, чим постачаються солдати і які можливі дефіцити, сказав він у своєму щоденному відеозверненні вчора ввечері.
Авдіївка. We are holding our ground. It is Ukrainian courage and unity that will determine how this war will end. We must all remember this.
Photo: Oleg Palchyk pic.twitter.com/X1vV9CMUAW
– Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 12, 2023
Крім того, можна було б краще зіставляти доповіді про ситуацію в Києві з реальним станом справ на фронті і оперативно надавати західним партнерам інформацію про використання зброї, що поставляється ними, висловив переконання Зеленський.
Президент ще раз подякував Заходу за постачання зброї та боєприпасів, але при цьому дав зрозуміти, що метою України має бути значна самодостатність у військовій сфері.
Після нападу ісламістського руху ХАМАС на Ізраїль у Києві висловлювалися побоювання, що допомога США та Європи країні може скоротитися через появу нового вогнища напруженості.
Зеленський підкреслив насамперед свою солідарність з Ізраїлем і подякував усім, хто не допустив поширення конфлікту на весь Близький Схід.
«Єдиний, хто зацікавлений у найгіршому сценарії, – це наш ворог», – сказав він. Вимагаючи, щоб терористи завжди відповідали, 45-річний президент поставив Росію та ХАМАС на один рівень, як він робив це й у попередні дні.
Зеленський дякує Раді Європи за визнання Голодомору
Президент України Володимир Зеленський подякував Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за визнання Голодомору геноцидом.
«Відновлення історичної справедливості та визнання жертв Голодомору – це сигнал про те, що всі минулі та справжні злочини Москви неминуче будуть помщені»– написав
Зелений вчора на платформі X, колишній Twitter. Голодомор – це назва голоду 1932–33 років. в Україні за радянського лідера Йосипа Сталіна, внаслідок якого загинули мільйони людей.
I am grateful to @coe Parliamentary Assembly for recognising the 1932–1933 Holodomor as genocide against the Ukrainian people. Відновити історичну владу і оголошувати tribute до Holodomor victims sends a message, що влада є inevitable для всієї past і present Moscow’s crimes.
– Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 12, 2023
Путін прибув до Киргизії
Президент Росії Володимир Путін прибув учора до центрально-азійської республіки Киргизстан.. Це його перший закордонний візит цього року. Крім того, вперше після видачі ордера на арешт Світовим кримінальним судом у Гаазі кремлівський лідер залишив Росію.
У Киргизстаніна відміну від багатьох інших країн світу, 71-річному президентові не загрожує арешт за воєнні злочини в Україні.
Із президентом Киргизії Садиром Шапаровим він домовився про створення спільної системи ППО. Крім того, увечері він зустрівся з головою Азербайджану Ільхамом Алієвим, хоча переговори щодо ситуації в конфліктному регіоні Нагірного Карабаху проходили за зачиненими дверима.
Це буде важливо сьогодні
Путін перебуватиме в Киргизії для участі у саміті Співдружності Незалежних Держав (СНД), що об’єднує колишні радянські республіки.
Цією поїздкою Путін хоче ще раз показати, що він не перебуває в міжнародній ізоляції, незважаючи на санкції, запроваджені Заходом через агресивну війну Росії в Україні.