Хальденванг: антиконституційні позиції AfD

3

Передвиборну програму AfD до європейських виборів ще навіть не було остаточно сформовано, а антиконституційні побоювання вже є. Представники колишнього, більш поміркованого табору не зіграли б ніякої ролі.

Хальденванг: антиконституційні позиції AfD

Хальденванг: антиконституційні позиції AfD

На думку Федерального відомства з охорони конституції, на передвиборних зборах AfD у Магдебурзі поширювалися «правоекстремістські теорії змови».

Президент Федерального відомства з охорони конституції Томас Хальденванг заявив увечері в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur: «Справді, повного списку кандидатів, а також передвиборчої програми європейських виборів ще не затверджено. Але вже очевидно, що до складу делегації AfD у майбутньому Європарламенті увійдуть люди, які у минулому привертали до себе увагу позиціями, які не сумісні з нашим вільним демократичним базовим порядком».

Представники колишнього поміркованішого табору практично не зіграли б жодної ролі у висунутих у ці вихідні кандидатурах на європейських виборах у червні 2024 року. «Навпаки, різні кандидати на виборах висловлювали правоекстремістські теорії змови, наприклад, про так званий Великий обмін», – зазначив Хальденванг. Він додав: “Попередні збори AfD на європейських виборах, які ми розглядаємо як підозрілий випадок, ще раз підтверджує нашу оцінку того, що в партії існують сильні антиконституційні течії, вплив яких продовжує зростати”.

AfD класифікується як «підозріла справа про правих екстремістів»

У березні 2021 р. Федеральне відомство захисту конституції віднесло AfD до категорії «підозрюваних правих екстремістів». Ця класифікація, яка припускає використання засобів розвідки, була підтверджена адміністративним судом Кельна у березні 2022 року. AfD подала апеляцію. Розгляд у Вищому адміністративному суді Мюнстера ще не завершено.

У вихідні у Магдебурзі AfD обрала своїх перших 15 кандидатів на європейських виборах. У неділю ввечері засідання було перервано, а з п’ятниці належить обрати ще близько 15 кандидатів.

Читайте також:  Росія завжди загрожуватиме Європі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я