G7 домовилася про фіксовану ціну на російську нафту

18

Коаліція економічних лідерів світу вирішила запровадити стелю на перевезення нафти із РФ.

G7 домовилася про фіксовану ціну на російську нафту.  Фото: justit/shutterstock.com

Так звана Велика сімка країн або G7 домовилася про фіксовану ціну на російську нафту. Про це заявили ексклюзивні джерела агентства Reuters. Представники коаліції вирішили не приймати плаваючу ставку, а все-таки зробити її фіксованою.

Велика сімка країн, що включає США, Великобританію, Німеччину, Італію, Канаду, Францію і Японію, вирішила ввести фіксовану вартість на нафтоперевезення з Росії. В останні тижні представники G7 та Австралії вели інтенсивні переговори щодо обмеження цін на перевезення нафти, яке має набути чинності на початку грудня.

“Коаліція погодилася, що гранична ціна буде фіксованою, а не плаватиме залежно від індексу”, – сказав агентству Reuters джерело в коаліції G7. «Це мінімізує навантаження на учасників ринку та підвищить його стабільність».

G7 домовилася про фіксовану ціну: яким буде цей механізм?

Якою буде ця ціна, поки що не відомо. Про це обіцяли повідомити найближчим часом. Країни G7 періодично переглядатимуть її залежно від ситуації у світі та на ринку. Прив’язувати ціну до якогось індексу не стали: це призвело до високої мінливості курсу.

Крім того, представники Великої сімки бояться, що залежна від індексів ціна дозволила б президентові Росії Володимиру Путіну обіграти цей механізм. Він міг би штучно обмежити пропозицію нафти на ринку, підвищивши в такий спосіб її вартість. З фіксованою ціною такого не станеться.

Фіксовану ціну на морські перевезення нафти незабаром оголосять.  Фото: Aerial-motion/shutterstock.com

Але є й недоліки, втім, скоріше організаційні. Потрібно більше зустрічей, щоб регулярно коригувати рівень цін.

Обмеження вартості на перевезення, яке має розпочатися 5 грудня на нафту та 5 лютого на нафтопродукти, скоротить фінансування Росії, але не вплине на постачання кінцевому споживачеві. Росія заявила, що відмовиться від постачання нафти державам, які встановлюють граничні ціни.

Читайте також:  Росія знову обстрілює Київ через кілька місяців

Компанії-перевізники вже хочуть отримати більш детальну інформацію про план G7, щоб впевнено пролонгувати контракти та укладати нові. Жодних офіційних коментарів від міністерства фінансів чи посольств членів коаліції, до якої входять країни G7, ЄС та Австралія, поки що не надходило.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я