Байдена допитали у справі із секретними документами

6

Наприкінці 2022 року в особистих кімнатах виявляються секретні документи, які стосуються періоду роботи Байдена на посаді віце-президента. Наразі спеціальний слідчий допитує президента США про цю справу.

Байдена допитали у справі із секретними документами

Президент США Джо Байдена допитали спеціальних слідчих у справі про зберігання секретних документів у особистих кімнатах.

«Добровільна бесіда проводилася протягом двох днів, у неділю та понеділок, у Білому домі та завершилася у понеділок», – оголосив Білий дім у понеділок (за місцевим часом).

Президент та Білий дім співпрацюватимуть у розслідуванні, як вони й заявляли із самого початку. Відповідна інформація була «оприлюднена» тією мірою, якою це було необхідно. Байден був допитаний спеціальним слідчим Робертом Гером.

Політична таємниця

Наприкінці 2022 року у різних місцях, включаючи приватні офіси у столичному Вашингтоні та будинок Байдена у Вілмінгтоні (штат Делавер), було виявлено секретні документи часів перебування Байдена на посаді віце-президента.

Після цього генеральний прокурор США Меррік Гарланд призначив Роберта Хура спеціальним слідчим із цього політично лагідного розслідування. Президенти та віце-президенти зобов’язані здавати секретні документи до Національного архіву після відходу зі своєї посади.

Для Байдена ця справа є надзвичайно чутливою з політичної точки зору, оскільки його попередник-республіканець Дональд Трампякий веде юридичну боротьбу з кількох напрямків, викликав скандал із аналогічною справою.

Республіканця звинувачують у тому, що він незаконно зберігав у особистих кабінетах вкрай секретну інформацію, отриману ним під час перебування президентом США.

У серпні 2022 року Федеральне бюро розслідувань (ФБР) провело обшук у його маєтку Мар-а-Лаго та вилучило там різні секретні документи. Трамп не визнав себе винним у висунутих йому звинуваченнях, коли їх було оголошено в червні в Майамі.

Читайте також:  Проміжні вибори в США: яких змін чекати?

Початок судового процесу заплановано на 20 травня 2024 року.

Відмінності з Трампом

Незважаючи на те, що справи Трампа і Байдена на перший погляд дуже схожі, між ними є суттєві відмінності. Команда Байдена, згідно з їхніми власними заявами, негайно повідомила про знахідки до Національного архіву та передала документи.

На відміну від випадку з Байденом, справі Трампа передувала суперечка з Національним архівом. Упродовж кількох місяців він безуспішно намагався отримати від Трампа документи за час його перебування на посаді.

Зрештою, команда Трампа передала документи до Національного архіву, але далеко не все, як з’ясувалося в ході гучного обшуку, проведеного ФБР у серпні 2022 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :