МЗС Польщі висунув ФРН список вимог щодо компенсацій

11

Йдеться про втрату, заподіяну країні під час Другої світової війни.

МЗС Польщі висунув ФРН список вимог щодо компенсацій.  Фото: bermix Studio/ Shutterstock.com

МЗС Польщі опублікувало повний список вимог, які республіка пред’являє ФРН у дипломатичній ноті про компенсації збитків. Йдеться про втрату, заподіяну країні під час Другої світової війни.

Канцлер ФРН Олаф Шольц після вимог Польщі про репарації натякнув на перегляд кордонів між двома країнами. Він також заявив, що не хотів би, щоб хтось «копався в книгах з історії». У польському МЗС наголошують, що відмова влади Німеччини обговорювати питання репарацій «створює політичну проблему, що обтяжує майбутнє польсько-німецьких відносин».

Глава МЗС Німеччини раніше заявила, що збереження пам'яті поколінь дуже важливо.  Фото: Linda_K / shutterstock

Доповідь про втрати

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок також раніше завила, що країна не виплачуватиме Польщі репарації. За словами глави зовнішньополітичного відомства, це питання країна «закрила остаточно».

У той самий час Німеччина збирається відмовлятися від своєї історичної відповідальності. Країна приймає її без жодних «якщо» та «але». Бербок запевнила польського главу МЗС Збігнєва Рау у тому, що страждання мільйонів поляків «ніхто не забув».

Також глава МЗС Німеччини заявила, що збереження пам’яті поколінь дуже важливо.

“Молоді німці повинні відчувати відповідальність”, – сказала Бербок.

Польська влада 1 вересня представила підготовлену експертами в республіці тритомну доповідь про втрати, понесені Польщею внаслідок нападу нацистської Німеччини та німецької окупації у 1939–1945 роках. Оголошена підсумкова сума склала 6220609000000 злотих (близько $1,3–1,5 трлн). 3 жовтня глава МЗС Польщі Збігнєв Рау підписав ноту з вимогою до ФРН щодо виплати компенсацій.

.

Читайте також:  У Німеччині відбулися мітинги солідарності з Іраном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я