Поліція поводиться жорстко по відношенню до мешканців.
Вже кілька тижнів точаться протести в Ірані. Мирні жителі виходять на вулиці на згадку про загиблу Махса Аміні. Поліція жорстоко придушує мітинги.
Протести в Ірані тривають більше місяця
Масові протести по всьому Ірану розпочалися у вересні, коли поліція затримала 22-річну дівчину на ім’я Махса Аміні за «неправильно» одягнений хіджаб. За словами правоохоронців, головний убір у неї був одягнений не дуже щільно, через що було видно пасма волосся. Махсу відвезли в дільницю, а через якийсь час вона опинилася в лікарні в стані коми. За кілька днів мешканка Ірану померла.
Родичі та співвітчизники вимагали провести розслідування, бо вважали, що у загибелі дівчини винні силовики. Ті у свою чергу запевняють, що непричетні, а громадянка померла через проблеми із серцем. Сім’я запевняє, що проблем зі здоров’ям вона не мала.
🆘 Massive shooting and killing prayers again in #Zahedan – Sistan і Balochestan.
ANYONE HEARING – SEEING us in Iran?
Цей murderer fascist regime має не обмеження, коли це ведеться до звільнення Іранів.#IranRevolution2022 @CNN @Reuters @UNHumanRights pic.twitter.com/65kzrxbqcN
– Cassandan (@IranReportsNow) October 28, 2022
На вулиці почали виходити люди. Протести продовжуються досі. Народ незадоволений діями поліції, яка застосовує жорстокі дії щодо громадян Ірану. Надворі багато разів були чутні постріли. На даний момент загинули десятки людей.
Протести в Ірані частково придушені
У місцевих ЗМІ пишуть про те, що зараз протести на південному заході країни були придушені силовиками. 28 жовтня люди почали виходити на вулиці після молитви. Співробітники поліції розганяли протестувальників. Мешканці кажуть, що на той момент містом Захедан було чути постріли. Чи є поранені та загиблі — невідомо.
Протягом кількох тижнів громадяни Ірану активно пишуть у Twitter про те, що відбувається у різних містах. Вони також діляться фотографіями та відео.
Freund im Iran: „Heute sind wir alle Belutschen.“ Und gucken nach #Zahedan в Білуцістан. Eine vernachlässigte регіон. Dort gab es am 30.9. ein staatliches Massaker („Blutiger Freitag“). Heute rufen sie: „Tod sei Khamenei!“. #IranRevolution #MahsaAmini pic.twitter.com/BDhPpTrl7R
– Ario Mirzaie (@ArioMirzaie) October 28, 2022
Мешканців підтримують світові зірки. Французькі актриси зняли на відео, як відрізають собі пасма волосся. У такий спосіб вони підтримали жінок Ірану. Схожими кадрами поділилися ще десятки людей: артисти та просто звичайні люди. Незважаючи на дії поліції, протести в Ірані продовжуються.
.