66 представників ЗМІ вбито по всьому світу

25

За даними Міжнародного інституту преси (IPI), цього року 66 представників ЗМІ у всьому світі загинули через свою професію. 2021 року було зареєстровано 45 смертей, за даними інституту у Відні.

Це збільшення було викликане зростанням насильства в Мексиці та агресивною війною Росії проти України, повідомив інститут у Відні. Він був заснований у 1950 році для зміцнення свободи преси. У Мексиці було вбито 14 журналістів, вісім із них – під час висвітлення війни Росії проти України. “Мексика залишається найнебезпечнішою країною для журналістів”, – повідомляє інститут.

Щонайменше 39 представників преси стали мішенню для вбивства.

Загалом серед 66 загиблих було вісім жінок. Щонайменше 39 представників преси було вбито навмисно, наприклад, за те, що вони писали про корупцію чи організовану злочинність у своїх країнах. Інші були вбиті під час виконання своєї роботи. Напад на журналістів у зонах конфліктів є воєнним злочином з міжнародного права. Крім Мексики та України, ситуація для журналістів була особливо небезпечною на Гаїті та Філіппінах.

Заголовки газет у травні включали смерть Ширін Абу Акле, відомої журналістки в арабському світі. Вона була вбита на окупованому Західному березі в результаті пострілів, які, згідно з розслідуванням ізраїльських військових, ймовірно, були зроблені ізраїльськими солдатами. Інститут критикує той факт, що лише небагато вбивств розслідуються. Це «благодатний ґрунт для насильства щодо представників преси».

Читайте також:  Штайнмайєр зустрівся із Зеленським

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я