Москва та Київ звинуватили один одного в запланованій атаці

19

Це взаємні підозри у провокаціях навколо Запорізької атомної електростанції.

 

Москва та Київ звинуватили один одного в запланованій атаці

Москва і Київ звинуватили один одного в нападі на Запорізьку атомну електростанцію на півдні України. “Вже в середу ввечері українські збройні сили спробують атакувати атомну електростанцію за допомогою ракет і безпілотників”, – заявив у вівторок з державного телебачення Ренат Карчаа, радник голови російського агентства з атомної енергії “Росенергоатом”. Український Генштаб, у свою чергу, написав у щоденному зведенні про ситуацію про нібито наявні на даху атомної електростанції вибухові пристрої, вибух яких мав створити враження бомбардування.

“Вибухові пристрої були прикріплені до дахів 3-го та 4-го реакторних блоків, але, ймовірно, не були призначені для пошкодження самих реакторів”, – йдеться у ситуаційному звіті українського Генштабу. «Україна не порушуватиме норми міжнародного права», – наголосило водночас військове керівництво у Києві.

Саме у цьому Карчаа звинувачує українців. Згідно з цим звинуваченням передбачалося не лише обстріляти атомну електростанцію, а й одночасно скинути бомбу, начинену ядерними відходами. Високопоставлений московський чиновник не надав жодних доказів цього звинувачення.

Ядерний об’єкт неодноразово зазнавав обстрілів

Російські війська займають Запорізьку атомну електростанцію на півдні України з березня 2022 року. У ході бойових дій ядерний об’єкт кілька разів зазнавав обстрілів, що викликало міжнародне занепокоєння з приводу ядерної катастрофи. З міркувань безпеки станцію було закрито. На місці знаходиться місія спостерігачів від Міжнародного агентства з атомної енергії.

Обидві ворогуючі сторони неодноразово звинувачували одна одну у спланованих провокаціях навколо електростанції. Останнім часом ці звинувачення постійно посилюються.

Читайте також:  Політики за посилення заходів проти антисемітів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я