Путін пригрозив застосувати касетні бомби проти України

21

У війні проти України зараз кажуть про застосування касетних боєприпасів. Але що це таке насправді?

 

Путін пригрозив застосувати касетні бомби проти України

Лідер Кремля Володимир Путін пригрозив застосувати касетні бомби, якщо Україна використовуватиме ці боєприпаси, що поставляються США. «Хочу сказати, що Росія має достатні запаси різних видів касетних боєприпасів», – заявив Путін у своєму виступі з державного телебачення.

За словами Путіна, Росія не хоче використати заборонені у світі боєприпаси. «Але, звичайно, якщо вони будуть застосовані проти нас, ми залишаємо за собою право на відповідні дії». Раніше з аналогічною заявою виступив і міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Чи застосовувала Росія касетні бомби?

Правозахисники звинувачують російські та українські збройні сили в тому, що у минулому вони застосовували касетні бомби під час воєнних дій.

Путін стверджує, що досі Росія їх не застосовувала, хоча деякий час і з російського боку спостерігалася «відома нестача боєприпасів».

Російський президент звинуватив США у тому, що вони надали спірні касетні боєприпаси тому, що Захід уже не міг постачати Україні достатню кількість звичайних боєприпасів. «Вони не знайшли нічого кращого, як запропонувати використати касетні боєприпаси», – сказав Путін.

За допомогою касетних боєприпасів, що надійшли, Україна сподівається форсувати свій великий наступ з метою відвоювання власних територій на сході та півдні країни.

Що таке касетні бомби?

Бомби, що вибухають над землею, розкидають снаряди великі площі. Оскільки багато хто з них часто вибухає не відразу, вони, як і міни, вважаються небезпечними для цивільного населення навіть після закінчення бойових дій. Тому Німеччина та ще 110 країн оголосили їх поза законом відповідно до міжнародного договору. Ані США, ані Україна, ані Росія не приєдналися до угоди про заборону касетних боєприпасів. Росія веде агресивну війну проти України з лютого минулого року.

Читайте також:  Ракетний удар по селищу Гроза

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я