Москва намагається домовитися з Києвом через Гвінею-Бісау

56

Вікно дипломатичних можливостей Кремля стискується.

Москва намагається домовитись із Київ.  ом через Гвінею-Бісау.  Фото: Прес-служба офісу президента України

Під час візиту до Києва президент Гвінеї-Бісау пан Умару Сікоку Ембало передав Володимиру Зеленському прохання президента РФ Володимира Путіна повернутись до дипломатичних контактів. До такого посередництва Росія змушена звернутися після офіційної відмови України від дипломатичної комунікації з Росією. Москва намагається домовитись з Україною через Африку.

Москва намагається домовитися та «навести мости»

Переговорний пункт став одним із головних на порядку денному зустрічі президентів Гвінеї-Бісау та України. На наступному брифінгу Володимир Зеленський розповів про бажання РФ «навести мости та розблокувати стосунки». “Все це – на тлі постійних ракетних обстрілів”, – зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський відповів посереднику, у ролі якого виступав Ембало, що для наведення контактів між країнами потрібно, щоб в одному з них ракетні удари не підривали критичну інфраструктуру. «Тоді, напевно, в найближчому майбутньому щось можна обговорити. Інше питання – з ким конкретно», – зауважив президент України. Він наголосив, що для діалогу між країнами потрібно, щоб вони взаємно поважали суверенітет, територіальну цілісність та кордони один одного.

Володимир Зеленський згадав ще одну умову: «Розблокувати контакти? Почнемо з розблокування нашого Чорного моря». На думку Зеленського, переговорна риторика Володимира Путіна спрямована на внутрішню російську аудиторію та країни, які ще підтримують дипломатичні контакти з РФ.

Умару Сікоку Ембало зрозумів позицію українського президента

Африканського колега Володимира Зеленського шокували наслідки російських бомбардувань у Києві та інших містах України. Він знає і про звинувачення з боку РФ у підготовці «брудної бомби» та про окупацію Запорізької атомної електростанції.

Під час зустрічі президенти обговорили перспективи організації саміту Україна-Африка – пан Ембало очолює економічну раду Західної Африки. Для Чорного континенту може бути важливим потенціал України у сільськогосподарському машинобудуванні, енергетиці, IT-сфері та освіті. А поки що одне з головних питань — постачання зерна. За словами Зеленського, на сьогодні РФ блокує в портах України 170 суховантажів зерновими, які мають потрапити до країн Азії та Африки.

Читайте також:  Військовий експерт бачить посилення російських військ

Москва намагається домовитися хоча б із Африкою

В умовах економічної, політичної та дипломатичної ізоляції Кремль намагається використати нешироке вікно можливостей, що залишилося. Один із варіантів — країни Африки, яким активно допомагав ще СРСР.

До візиту до Києва Сікоку Ембало відвідував Москву, звідки привіз дипломатичні побажання. Гвінея-Бісау – одна з найбідніших країн. Найсерйозніша поточна проблема – блокування зернових постачань з України. Президент африканської країни звернув на це увагу свого колеги.

Крім того, Сікоку Ембало попросив у Володимира Путіна цивільні судна та гелікоптер — наявні загинули в сутичках із піратами або критично постаріли. Чим Гвінея-Бісау розплачуватиметься, він не уточнив. Ця морська країна вважається одним із найбільших наркохабів, перевалочних пунктів для постачання кокаїну до Європи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я