Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

29

Про це суд у Гаазі оголосив у п’ятницю.

 

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна за можливі військові злочини в Україні. Про це суд у Гаазі оголосив у п’ятницю.

Що ми знаємо про ордера?

Головний прокурор МКС Карим Хан заявив, що його відомство виявило випадки депортації «щонайменше сотень дітей», взятих із українських дитячих будинків та будинків дитини. Багато хто з цих дітей, як стверджується, було запропоновано для усиновлення в Росії.

Хан послався на юридичну поправку, засновану на президентських указах, яка по суті полегшила усиновлення дітей російськими сім’ями.

“Мій офіс стверджує, що ці дії, окрім іншого, демонструють намір назавжди вивезти цих дітей з їхньої власної країни”, – сказав Хан. «Ми не можемо допустити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони є військовими трофеями».

Гаазький суд заявив, що є достатні підстави вважати, що Путін «здійснив ці дії безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших осіб» або що він не контролював належним чином «громадянських та військових підлеглих, які вчинили ці дії або допустили їх вчинення та які перебували під його ефективною владою та контролем, відповідно до вищої відповідальності».

Суд не уточнив, яким чином він має намір виконати ордер. Росія, як правило, не співпрацює з міжнародними екстрадиціями, не є повноправним членом МКС та не визнає його юрисдикцію.

МКС також видав ордер на арешт Марії Львової-Бєлової, уповноваженого за президента Росії з прав дитини, за тими самими звинуваченнями, які пред’явлені Путіну.

Росія заявила, що ордер «не має сенсу»

Міністерство закордонних справ Росії швидко применшило значення ордера. Прес-секретар Марія Захарова заявила, що це рішення «не має жодного значення для нашої країни, зокрема, з юридичної точки зору».

Читайте також:  Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

«Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і не несе щодо нього жодних зобов’язань»– йдеться у її заяві у додатку для обміну повідомленнями Telegram.

Кремль заявив, що не визнає повноважень МКС, а прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що будь-які рішення суду щодо Росії «не мають юридичної сили».

Пєсков додав, що Росія вважає питання, порушені в ордері, «обурливими та неприйнятними».

Колишній президент та довірена особа Путіна Дмитро Медведєв також висміяв вплив ордера на арешт.

«Не треба пояснювати, навіщо потрібно використовувати цей папір»– написав Медведєв, використовуючи емодзі туалетного паперу у Твіттері.

Хоча спочатку вона підписала Римський статут у 2000 році, Москва так і не ратифікувала його, щоб стати членом МКС. У 2016 році під тиском, викликаним незаконною анексією Криму в України та авіаударами в Сирії, Росія відкликала свій підпис під МКС.

Україна також не ратифікувала Римського статуту. Однак Київ двічі визнавав юрисдикцію суду щодо передбачуваних злочинів на його території, пов’язаних з анексією Криму Росією в 2014 році і подіями, що як передували їй, так і за нею.

Україна вітає ордер

Українські офіційні особи швидко вітали цю новину. Президент Володимир Зеленський назвав це «історичним рішенням, з якого розпочнеться історична відповідальність».

«Розлучати дітей із сім’ями, не давати їм можливості зв’язатися з родичами, ховати дітей на території Росії, розвозити їх по далеких регіонах – це явно державна політика Росії, державні рішення та державне зло, яке починається саме з найвищої посадової особи цієї держави».

Читайте також:  імідж СвДП в уряді значно пошарпаний

Андрій Єрмак, голова канцелярії президента України, назвав ордер лише початком.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також привітав рішення МКС.

«Міжнародні злочинці будуть притягнуті до відповідальності за крадіжку дітей та інші міжнародні злочини»– Написав він у відповідь у Твіттері.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я