Змінилося керівництво «Яндекс»: що чекає на компанію?

17

«Яндекс» вважається однією з найприбутковіших російських компаній. Але яке майбутнє на неї чекає, після того, як компанію очолить наближена до Кремля людина? За інформацією порталу «Aussiedlerbote».

Зміни будуть в одній із найдорожчих і передових компаній РФ «Яндекс». ЗМІ повідомляють, що її очолить Олексій Кудрін, який пішов у відставку з посади голови Рахункової палати. Що тепер чекає на компанію і чи зможе вона залишатися на високому рівні, розповів IT-фахівець Михайло Климарьов в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» з Машею Майєрс та Дмитром Губіним.

Маша Майєрс: Що ви маєте на увазі під словом захоплення? Поясніть.

Михайло Климарьов: Воложа викинули із компанії. “Яндекс” – хороша компанія, прибуткова. Вона сподобалася. Потанін, на мою думку, купив її в результаті. Ну, звичайно, ми не знаємо всіх угод, які там гроші пройшли, що там під столом, які карти пересмикнули. Але призначення Олексія Кудріна це я навіть не знаю, як це сказати. Хтось каже, що могла б бути ще гірша людина призначена, призначили б, не знаю, якогось Белкіна туди. Було б гірше.

Кудріну ж обіцяють, наскільки, знову ж таки з преси відомо, під 5% компанії. Тому я думаю, що це захоплення компанії.

Маша Майєрс: Поясніть, будь ласка, що таке Яндекс було і що таке Яндекс стало? Що з ним буде далі? «Яндекс» — найактивніша, найактивніша російська компанія на міжнародному ринку нульових і 2010-х років.

Михайло Климарьов: Ну, ви всі розповіли, що було у нульових. І це справді була проривна компанія. Нічого додати не можу. Справді, робилися речі, які на світовому рівні були добрими. Тобто це прямо гордість була якийсь час. У світі існувало лише три національні пошукові системи. Але крім Гугла була пошукова система в Південній Кореї, і, як не дивно, у Чехії такою була пошукова система. Більше не було ніде. Ні у Франції, ні в Німеччині не народилася національна пошукова система, наприклад. І так, свого часу “Яндекс” був взірцем високих технологій.

Читайте також:  Близько 100 людей загинули внаслідок пожежі на острові Мауї

Що з ним зараз станеться? Важко сказати. Багато хороших фахівців пішли. Я тільки знаю по знайомих — майже всі мої друзі, хто працював у «Яндексі», включно з колишньою дружиною, виїхали з Росії. Це дуже багато людей. Зрозуміло, що виїхали не всі. Зрозуміло, що неможливо просто взяти і виїхати близько 20 тисяч людей, які працювали в компанії. Але ось що там далі буде, я не знаю, бо, я нагадаю, її раніше ще розділили. Там була угода з приводу передачі головних активів. Зокрема головну сторінку «Яндекс.Ру» передали держкорпорації «ВК».

Дмитро Губін: Що найприбутковіше серед усіх сервісів Яндекса?

Михайло Климарьов: Я, щиро кажучи, зараз не пам’ятаю. Там і пошук приносив досить суттєвий прибуток. Це був такий головний генератор прибутку. І таксі приносило і доставка, і Яндекс. Маркет». Я думаю, це дуже прибутковий актив, який генерує мільярди буквально виторгу, якщо не сотні мільярдів. Це дуже смачна річ. І якщо там Кудріну справді належить 5% цього всього статутного капіталу, то це пристойна сума виходить. Кудрін зараз дуже багата людина, він мільярдер.

Маша Майєрс: Хочу сказати, що коли компанія стає з вільної, не вільної, то, очевидно, я думаю, що фінансові показники її сильно знизяться, скажімо, м’яко. А по-друге, ну, Кудрін все-таки людина з ліберальних кіл, як не крути, прихильник ринкової економіки. А уявляєте, якби це був якийсь силовик умовно? Я не до того, що Кудрін хороший чи поганий.

Михайло Климарьов: Перестаньте називати це слово “ліберальний”. Немає жодних уже ліберальних. Якщо людина перебуває в колі впливу Путіна, її не можна називати ліберальною, тому що нормальна людина здорова, зі здоровою психікою ще й з ліберальними поглядами не може існувати поряд із Путіним. Тому, звичайно, ніякий не ліберальний, це точно. Це людина, яка погоджується з тими кривавими речами, які зараз там творяться, яка бере участь буквально в переділі власності ще й власним ім’ям, ніби прикриваючи цю угоду. Кудрін, звісно, ​​зараз це бандит. Буквальним чином. Не треба називати його лібералом.

Читайте також:  Наскільки шкідливим є споживання м'яса для клімату

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я