Міністри МВС Німеччини на конференції у Берліні

36

Результати 3-денних консультацій мають бути представлені цієї п’ятниці.

 

Міністри МВС Німеччини на конференції у Берліні

Можлива заборона на ножі в автобусах та поїздах, тимчасовий контроль на кордонах з Польщею та Швейцарією, а також цілеспрямовані хибні сполучення з Росії були серед питань, які іноді дуже спірно обговорювалися міністрами внутрішніх справ Німеччини на їхній конференції у Берліні. Результати 3-денних консультацій мають бути представлені цієї п’ятниці.

Наприклад, пропозиція федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) про заборону ножів в автобусах та поїздах викликала нову критику. Міністр внутрішніх справ Саксонії Армін Шустер (ХДС) заявив у кулуарах конференції (IMK): «Завдання практично заборонити зброю або ножі у всій системі громадського транспорту спричинить величезні зусилля щодо контролю з боку федеральної поліції та поліції земель». Досвід федеральних земель із зонами заборони зброї різний. У Вісбадені та Штутгарті це дало позитивний ефект, але не в проблемній зоні в Лейпцигу, тому там цей захід також припинено. “Ми більше покладаємося на присутність поліції”, – сказав Шустер.

Дискусія про прикордонний контроль

Вимога запровадити певний прикордонний контроль на пунктах перетину кордону з Польщею та Швейцарією також викликала дискусію. «Ми не хочемо прикордонного контролю на всіх кордонах Німеччини, – сказав Шустер в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. – Але швидше ми хочемо пристосуватися до відповідної поточної ситуації, подібно до ситуації в Баварії». За його словами, на німецько-польському кордоні протягом приблизно трьох місяців було виявлено майже вдвічі більше нелегальних іммігрантів, ніж на кордоні з Австрією. «Я хочу, щоб це був короткостроковий захід, від якого я хотів би негайно відмовитися, якщо кількість мігрантів знову зменшиться», – сказав Шустер.

Читайте також:  Зеленський на саміті Ліги арабських держав

Насправді в Шенгенській зоні, що включає 26 європейських країн, не існує фіксованих перевірок осіб на кордонах. Проте деякі держави використовують виняток. Німеччина контролює кордон із Австрією у Баварії з 2015 року, оскільки туди прибули десятки тисяч біженців. Однак тільки федеральний міністр внутрішніх справ Фезер може віддавати розпорядження про запровадження та продовження такого контролю, а не окремі федеральні землі.

Міністри земель можуть лише надати рекомендацію на своїй конференції. Міністр внутрішніх справ Тюрінгії Георг Майєр (СДПН), однак, не бачить у цьому жодної свободи дій. Таке рішення завжди стосуватиметься обох прикордонних держав, «і я не думаю, що Польщі це сподобається».

Занепокоєння щодо дезінформації: «Ми вразливі».

Дезінформаційні кампанії на користь Росії та хибні новини, створені за допомогою штучного інтелекту, також стурбували міністрів внутрішніх справ. «Наразі ми набагато вразливіші як демократичні країни», – сказав Майєр. Політик СДПН попередив, що дезінформація набуває нового виміру завдяки можливості все більш ефективно підробляти фотографії та відео. “Стало так легко просто поширювати неправду не тільки словами, а й зображеннями”.

За його словами, вплив таких кампаній на напад Росії на Україну можна було спостерігати й у Тюрінгії. Зокрема, там пропагувалося, що насправді призвідником війни є НАТО, а не президент Росії Володимир Путін. Це також показує, що антиамериканізм, який був масово впроваджений у свідомість людей в епоху НДР, продовжує впливати.

Проти дезінформації необхідні не лише базовані на фактах контр-кампанії в інтернеті, а й вільна преса. «Місцева газета має велику довіру», – сказав Майєр. Тому, на його думку, державі є сенс підтримувати медіа-групи, щоб доставка газет була можлива по всій країні. “Це дуже важливо, особливо для старшого покоління, яке просто все ще отримує інформацію з газет”.

Читайте також:  Шольц, як і раніше, вважає дії зі склеювання "ненормальними".

Боротьба з гомофобними нападами

Ще однією темою стала доповідь про боротьбу з гомофобними нападами, яку було представлено робочою групою, створеною Федеральним міністерством внутрішніх справ. У доповіді йдеться про необхідність посилення захисту жертв та усунення перешкод, коли йдеться про те, щоб повідомити про злочинців. Наприклад, кримінальні звинувачення мають подаватися через Інтернет, як це вже зроблено у Берліні. Також пропонується «захистити адресу» жертв, які подають заяви, «щоб обмежити побоювання щодо повторних нападів з боку передбачуваного злочинця».

У документі також рекомендується тісніша співпраця між поліцейськими органами Німеччини та відповідними центрами консультування жертв для геїв, лесбіянок та транссексуалів. Повинні бути створені незалежні бюро скарг та призначені контактні особи. Винні повинні послідовно переслідувати судові органи. Темне поле, тобто. кількість правопорушень, про які не повідомляється, все ще дуже велика і оцінюється у 90%. У доповіді нічого не йдеться про правопорушників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я