Путін: “Економіка витримала тиск Заходу”

14

На його думку, Росія добре перенесла відтік західних компаній.

 

Путін: “Економіка витримала тиск Заходу”

Президент Росії Володимир Путін зробив позитивний висновок про розвиток економіки після більш ніж року війни. “Стратегія, обрана державою і бізнесом, спрацювала”, – сказав кремлівський лідер під час свого виступу на Петербурзькому економічному форумі, – навіть якщо другий квартал минулого року був особливо важким через конверсії.

За його прогнозом, економічне зростання цього року становитиме від 1,5 до 2%, а інфляція буде нижчою, ніж у Єврозоні. Путін також пояснив дефіцит федерального бюджету. Він сказав, що дефіцит пов’язаний із державними витратами на інфраструктуру, які були перенесені на пізніший термін. Крім того, лідер Кремля також визнав, що витрати на оборонний сектор збільшились.

Росія добре перенесла відтік західних компаній. «Російські компанії швидко заповнили ніші, що звільнилися», – сказав Путін. Державну політику зараз зосереджено на захисті вітчизняної економіки. Водночас, він запевнив, що Росія не закриє свої двері для іноземних інвесторів.

Після початку агресивної війни Росії проти України західні країни запровадили санкції проти Росії. Багато іноземних компаній також залишили Росію після початку війни.

Путін хоче підвищити мінімальну зарплату на 18,5%

Путін оголосив про підвищення мінімального розміру оплати праці Росії на 18,5 %. «З 1 січня 2024 року ми зробимо ще одне підвищення – і на 18,5 % (…), що значно вище за темпи інфляції та зростання зарплат в цілому», – сказав глава Кремля. Нині інфляція у Росії становить 2,9 %.

Крім того, Путін пообіцяв виплачувати дитячу допомогу матерям до 1,5 років – незалежно від того, чи повернулася мати на роботу чи залишилася вдома. Соціальні обіцянки також служать заспокоєння його населення. Як правило, Путін майже не згадує, якщо взагалі згадує, про величезні кризи, через які пройшли окремі галузі російської економіки – насамперед автомобільна промисловість – з початку війни.

Читайте також:  Лідер СДПН Клінгбайль за активну промислову політику

Путін ображає Зеленського

Путін образив главу української держави Володимира Зеленського. «У мене багато друзів-євреїв з дитинства. Вони кажуть: “Зеленський – не єврей”. Це ганьба для єврейського народу», – сказав Путін. За цю заяву він викликав оплески аудиторії, серед якої було багато лояльних до Кремля політиків, а також голови кількох українських територій, анексованих на порушення міжнародного права.

Москва неодноразово виправдовувала свою агресивну війну проти сусідньої країни пропагандистською заявою про те, що Україну необхідно звільнити від нібито «неонацистів». Подібні заяви викликають жах на міжнародному рівні ще й тому, що Зеленський – єврей за походженням. Більше того, доведено, що серед багатьох тисяч жертв російських атак в Україні було кілька людей, які пережили Голокост.

В Україні головний рабин Моше Асман серед інших виступив проти заяв Путіна: «Особисто я можу сказати, що пишаюся президентом Зеленським, що він не втік і робить все для захисту українського народу, – сказав Асман агентству Уніан. – Я думаю, що весь світ пишається ним».

Глава Кремля заперечує успіхи України на фронті

Путін спростував повідомлення про успіхи українців на фронті «На жодній ділянці вони не досягли своїх цілей», – заявив глава Кремля. З іншого боку, Україна, яка вже майже 16 місяців захищається від російської агресивної війни, вже кілька днів повідомляє про незначні успіхи на місцевості в ході контрнаступу. Міжнародні спостерігачі також свідчать про перші успіхи атакованої країни у звільненні окупованих територій.

Президент вкотре розкритикував західні постачання зброї в атаковану Україну. «Звичайно, ми бачимо, що західні країни докладають максимум зусиль для того, щоб Росія (…) зазнала поразки на полі бою, – сказав він. – Але російська збройова промисловість уже більш ніж удвічі збільшила виробництво порівняно з попереднім роком». Передбачуване зростання виробництва спочатку не могло бути незалежно перевірено.

Читайте також:  Ізраїль схвалив будівництво понад 5600 квартир для поселенців

Тим часом заява Путіна про зенітні комплекси Patriot, які нібито знищила російська армія, привернула особливу увагу критично налаштованих російських ЗМІ. Путін заявив, що у Київській області було виведено з ладу загалом 5 «Петріотів» – проте Україна отримала лише 2 такі системи від західних партнерів, одну з них від Німеччини.

Заява Путіна про роззброєння викликає ажіотаж

Путін також прокоментував питання контролю над ядерною зброєю. “У нас такої зброї більше, ніж у країн НАТО”, – сказав він у Санкт-Петербурзі. “Ви це знаєте і весь час підштовхуєте нас до початку переговорів про скорочення”, – продовжив кремлівський лідер, а потім додав: “Ну і хрін з ним, ви ж розумієте, як кажуть у нас у народі”.

Трохи згодом прес-секретарю Кремля Дмитру Пєскову довелося пояснювати журналістам заяви Путіна – і викладати їх у перспективі. “Росія готова до переговорів”, – запевнив він.

Під враженням своєї агресивної війни проти України Росія на початку року оголосила про зупинення дії останньої великої угоди щодо контролю над ядерними озброєннями на тлі міжнародного протесту: договору «Новий старт» із США. Цей договір обмежує ядерні арсенали обох країн та регулює проведення інспекцій. Потім, на початку червня, уряд США запропонував Росії та Китаю переговори щодо контролю над ядерними озброєннями «без попередніх умов». Замість того, щоб чекати, доки всі двосторонні розбіжності будуть улагоджені, Вашингтон заявив, що готовий розпочати переговори, щоб не виникло нових конфліктів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :