Ситуація у Судані загострилася від початку бойових дій

11

Крім становища з безпекою, різко зросли ціни на насіння та добрива.

 

Ситуація у Судані загострилася від початку бойових дій

Після початку бойових дій у Судані ситуація для населення стає дедалі катастрофічнішою. «Майже 25 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги», – повідомила у Женеві прес-секретар Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 4 мільйони дітей і вагітних або матерів-годувальниць страждають від гострого недоїдання.

«Всесвітня продовольча програма (ЗПС) намагається нагодувати найближчими місяцями щонайменше 5,9 мільйона людей, але терміново потребує додаткових коштів», – сказала прес-секретар. ВПП турбується про наступний урожай. Посів сорго, однієї з найважливіших зернових культур у Судані, фактично починається у червні. Крім ситуації з безпекою, різко зросли ціни на насіння та добрива.

За словами представника ВООЗ, близько 2,2 мільйона людей були змушені залишити свої будинки внаслідок бойових дій. Із них 528 тисяч бігли до сусідніх країн. Серед інших, близько 200 тисяч людей дісталися Єгипту, близько 150 тисяч – до Чаду та 110 тисяч – до Південного Судану. Ще до початку бойових дій у квітні в країні налічувалося 3,7 мільйонів переміщених осіб.

Занадто мало питної води

«У столиці лише кожна п’ята клініка чи практика продовжує працювати на повну силу», – повідомила представниця ВООЗ. Загроза обстрілів не дозволяє медсестрам та пацієнтам дістатися клінік. ВООЗ побоюється спалахів захворювань, оскільки питної води надто мало, і люди на своє лихо п’ють нефільтровану воду з річок. Вона також побоюється нових випадків захворювання на малярію та лихоманку денге, оскільки операції по боротьбі з поширенням комарів були припинені.

ВООЗ, посилаючись на Міністерство охорони здоров’я Судану, перерахувала 1073 загиблих та 11 704 поранених внаслідок бойових дій станом на 14 червня. Однак, оскільки в багатьох місцях збір інформації утруднений, агентства ООН припускають, що справжні цифри є значно вищими.

Читайте також:  Чилі посилить контроль над видобутком літію

У Судані в середині квітня розгорілася боротьба за владу між президентом та віце-президентом. Армія бореться з ополченцями віце-президента.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я