Міністр оборони Ізраїлю закликає зупинити судову реформу

16

В Ізраїлі знову відбуваються масові демонстрації протесту проти судової реформи. Масові протести тривають уже три місяці.

 

Міністр оборони Ізраїлю закликає зупинити судову реформу

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант закликав власний уряд зупинити спірну судову реформу. «Ми маємо зупинити процес, щоб розпочати діалог», – сказав Галант у несподіваному запланованому виступі.

Він говорив про тимчасові рамках до Дня незалежності Ізраїлю 26 квітня. Інакше, за його словами, національній безпеці буде завдано серйозних збитків. Він сказав, що останніми тижнями чув тривожні заяви від армійських командирів. Він говорив про «гнів, біль і розчарування такої сили, яку я ніколи не відчував раніше».

У своїй промові міністр оборони згадав про численні випадки, коли резервісти не приходили на службу на знак протесту проти судової реформи. «Ми маємо припинити будь-яку форму непокори», – зажадав він. За його словами, необхідно також припинити масові демонстрації, щоб забезпечити можливість діалогу між противниками та прихильниками реформи. “Загрози навколо нас великі”, – попередив Галант. Він мав на увазі конфлікт з палестинцями і ядерну програму Ірану.

Уряд Нетаньягу хоче позбавити Верховний суд повноважень

Права релігійна коаліція навколо прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху хоче провести основні елементи реформи у найближчі кілька днів. Вона звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення. У майбутньому парламент зможе скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Крім того, буде змінено склад органу, який призначає суддів. Критики бачать поділ влади під загрозою та попереджають про кризу держави.

Масові протести тривають уже три місяці. У суботу ввечері, за повідомленнями ЗМІ, майже 200 тисяч демонстрантів зібралися у прибережному мегаполісі Тель-Авів.

Читайте також:  Чому працює путінська пропаганда: думка аналітика

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я