Міністр фінансів Лінднер прибув до Києва

15
Кличко зустрівся з міністром фінансів ФРН

Україна вже понад півтора року веде боротьбу з російським агресором. Федеральний міністр фінансів хоче отримати уявлення про ситуацію на місцях.

Сьогодні вранці міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер прибув до Києва для проведення політичних переговорів. Лідер ВДП перебуває в Україні вперше після початку російської агресивної війни. Лінднер прибув до Києва потягом. До нього Київ уже відвідували з візитом канцлер Олаф Шольц (СДПН) і кілька міністрів.

Україна захищається від російського вторгнення з 24 лютого 2022 року. Німеччина підтримує країну, яка зазнала нападу, поставками зброї. Наразі обговорюється питання про можливе постачання крилатих ракет типу “Таурус”. У неділю Шольц зробив обережну заяву з цього питання в ефірі телеканалу ZDF. Як і в минулому, уряд Німеччини завжди буде дуже ретельно розглядати кожне окреме рішення, сказав він.

Німеччина також надає Україні фінансову підтримку. За даними Міністерства фінансів, з 2022 року Німеччина надала країні пряму фінансову допомогу в розмірі близько 1,5 мільярда євро. Крім цього, Німеччина здійснює прямі поставки в Україну. Крім того, у липні 2022 року Німеччина та інші кредитори оголосили про те, що нададуть Україні відстрочку з виплати боргу.

Відстрочка виплати боргу – чому?

У березні цього року мораторій на виплату боргу було продовжено до 2027 року. Як заявило Міністерство фінансів, відтермінування платежів покликане дати Україні додаткові можливості для підтримання ліквідності та збереження державних функцій. Україна також отримала фінансові вливання від Міжнародного валютного фонду.

З нагоди річниці початку агресивної війни Росії проти України 24 лютого Лінднер заявив: “У політичному, військовому, фінансовому плані ми залишимося на боці України доти, доки вона сама не вирішить цю війну”. Німеччина також пообіцяла Україні допомогу у відновленні зруйнованої інфраструктури. Економісти не можуть порахувати точну суму, яка б для цього була потрібна.

Читайте також:  Росія загрузла в наступальних операціях в Україні

Від початку війни, за інформацією Києва, західні союзники надали йому фінансову, військову та гуманітарну допомогу на суму понад 170 млрд. євро. Більше половини українського бюджету залежить від фінансування з-за кордону.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я