Війна в Україні: інцидент на кордоні

21
Після того, як бойовики увійшли до прикордонного російського Білгородського регіону, розташованого неподалік України, багато жителів залишили свої будинки, за словами офіційних осіб. Губернатор області В’ячеслав Гладков повідомив, що щонайменше вісім людей зазнали поранень. Загиблих серед цивільного населення немає.

Він також оголосив терористичну тривогу минулої ночі. Тим часом президент України Володимир Зеленський повернувся на батьківщину після самітів у Саудівській Аравії та Японії. Вночі в кількох областях було оголошено нову повітряну тривогу.

Інцидент на кордоні: Неясна ситуація

Губернатор розповів про напружену ситуацію увечері. Вчора вранці прикордонний район зазнав обстрілу. За словами Гладкова, постраждали невелике місто Грайворон та щонайменше два села. Декілька жителів довелося госпіталізувати з пораненнями. Говорили також про пошкоджені будинки.

Незрозуміло, що саме сталося і чи тривала операція протягом ночі. Гладков написав, що в операції брали участь військові, служба внутрішньої розвідки ФСБ, яка також відповідає за охорону кордонів, та Національна гвардія. Подробиці поки що не повідомляються. Очікується, що подробиці буде оголошено сьогодні.

Росія розпочала агресивну війну проти України 15 місяців тому і неодноразово обстрілювала міста та селища сусідньої країни. Проте в останні місяці російські регіони поблизу кордону також скаржаться на обстріли з української сторони, що почастішали. Також відбуваються вибухи на військових базах.

Після інциденту губернатор заявив, що більшість населення покинула цей район. У місті Грайворон колись мешкало 6 000 осіб, а в сусідньому районі – понад 25 000, але невідомо, скільки жителів прикордонного району вже залишили свої будинки в останні місяці через війну.

Хто стоїть за обстрілом?

Губернатор Гладков звинуватив диверсійну групу українських військових. Сам Київ заперечує свою причетність. Загони “Російський добровольчий корпус” і “Легіон Свобода Росії”, які складаються з російських громадян, заявили в Telegram, що їхні бійці несуть відповідальність. Їх також бачили, що нібито захопили військову техніку. Обидва підрозділи беруть участь у війні на боці України. Уряд, однак, заперечує свою причетність до цієї акції.

Читайте також:  США обіцяють нові мільярди на військову допомогу Україні

Було незрозуміло, скільки бойовиків було вбито. Російські Telegram-канали говорили про трупи. Легіон «Свобода Росії» заявив українським телебаченням, що хоче створити «демілітаризовану зону вздовж кордону». Цю інформацію не вдалося підтвердити незалежно. Загони закликали населення не чинити опір. “Ми не ваші вороги”. Свобода близька, йдеться у Telegram.

Зеленський чекає більше на зброю

Президент Зеленський, повернувшись учора, висловив упевненість, що до його країни буде поставлено більше зброї. “Буде більше зброї для наших воїнів”, – сказав глава держави у відео, записаному в поїзді. «Щоразу для України більше результатів: більше протиповітряної оборони, артилерії, бронетехніки, боєприпасів, навчання».

Зеленський звернувся за підтримкою оборонної боротьби на саміті країн Ліги арабських держав. Згодом на саміті G7 найбільших економічних держав у Японії він отримав принципове зобов’язання від США на постачання винищувачів F‑16.

Дискусія про постачання зброї в Німеччині

Експерт ХДС з питань оборони Родеріх Кізеветтер висловився за постачання Україні німецьких крилатих ракет Taurus. “Партнери України повинні тепер піти “на всі сто” і поставити Україні все, що Україна може використовувати в бою зі зв’язаної зброї і що допустимо за міжнародним правом”, – сказав він в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

Керовані ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів могли б стати «дуже корисним внеском Німеччини». Голова ХДС у комітеті із закордонних справ сказав, що крилаті ракети принесуть величезну користь Україні та дозволять наносити «удари по військовій інфраструктурі росіян далеко за лінією фронту».

Глава російського уряду проводить переговори у Китаї

Глава російського уряду Михайло Мішустін учора увечері прибув до Китаю. Про це повідомило державне агентство ТАРС. У Шанхаї він спочатку візьме участь у російсько-китайському бізнес-форумі. Після цього заплановано переговори з китайським керівництвом у Пекіні. Китай є найбільшим торговим партнером Росії і не бере участі в санкціях, запроваджених Заходом проти Москви під час війни в Україні.

Читайте також:  Війна в Україні 24 жовтня

БНД не бачить тріщин у системі Путіна

Чи послабила війна проти України президента Росії Володимира Путіна? Президент Федеральної розвідувальної служби Бруно Каль не бачить жодних ознак цього. У системі Путіна немає помітних тріщин, заявив учора в Берліні у Федеральній академії безпекової політики (BAKS) голова німецької служби зовнішньої розвідки. Незважаючи на окремі критичні зауваження – наприклад, щодо постачання боєприпасів – немає жодних ознак того, що система хитається чи руйнується. Однак, цього не можна виключати.

Що буде важливо сьогодні

Міністри оборони країн ЄС обговорюють спільну військову підтримку України. Серед іншого очікується, що вони обговорять статус постачання боєприпасів до країни, атакованої Росією.

Військова ситуація навколо Бахмута залишається незрозумілою. У вихідні Росія заявила, що контролює колишнє місто з населенням 70 тисяч осіб. За словами українського уряду, українські солдати продовжують боронитися від нападів там.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я