Мінцифри відповідає на звинувачення у зливі даних з мобільного додатку “Дія”

11
дія

Міністерство цифрової трансформації України прокоментувало розслідування, ініційоване США, щодо можливого витоку даних з державного мобільного застосунку “Дія”. За даними звітів, у січні 2022 року в даркнеті з’явилися дані 13,5 млн користувачів.

У відповідь на запитання про можливий витік, представники Мінцифри заявили, що злам було скоєно на кілька урядових веб-сайтів, однак не стосувався безпосередньо застосунку “Дія”. За їхніми словами, українські спецслужби оперативно відреагували на інцидент, придбавши та проаналізувавши злиті дані, що насправді були компіляцією інформації, здобутої з різних джерел до цього часу.

«Заявлений обсяг в 13 мільйонів користувачів не відповідає реальній кількості користувачів “Дія” на той момент, яка складала 1,5 мільйона осіб. Аналіз показав, що дані походили з інших приватних баз, що були зламані задовго до описуваної події», – повідомили у Мінцифри.

Розслідування в США ведеться також щодо особи Аміна Стігала з Росії, якого підозрюють у здійсненні кібератаки прямо перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Атаки, здійснені Стігалом, маскувались під звичайні хакерські напади з вимогами викупу, однак їх метою було завдання шкоди українським державним організаціям.

Ситуація з витоком даних з “Дії” виявилася приводом для занепокоєння, однак ретельне розслідування дозволило з’ясувати реальне джерело проблеми. Мінцифри продовжує моніторити ситуацію та працювати над зміцненням кібербезпеки, щоб запобігти подібним інцидентам у майбутньому.

Читайте також:  Після розриву з Каньє Вестом інвестори подали позов проти Adidas

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я