Масові протести у Тель-Авіві проти судової реформи Нетаньяху

17

В Ізраїлі все вирує: вже близько чотирьох місяців по всій країні відбуваються масові протести проти політики уряду Біньяміна Нетаньяху.

 

Масові протести у Тель-Авіві проти судової реформи Нетаньяху

Понад 160 тисяч людей вийшли на демонстрацію проти політики правого релігійного уряду Біньяміна Нетаньяху в ізраїльському прибережному місті Тель-Авів у суботу ввечері, за повідомленнями ЗМІ. Демонстранти також зібралися в інших великих містах країни, розмахуючи синіми та білими ізраїльськими прапорами.

Очікується, що після відкриття нової сесії парламенту цієї неділі уряд зробить ще одну спробу провести спірну судову реформу. Противники реформи вбачають у ній загрозу демократії в Ізраїлі, і вже близько чотирьох місяців по всій країні відбуваються масові протести з цього приводу.

У четвер увечері близько 200 000 прихильників судової реформи вийшли на демонстрацію в Єрусалимі. Нетаньягу спочатку призупинив плани реформи минулого місяця після масової критики. Однак переговори між урядом та опозицією за посередництва президента Іцхака Херцога досі не привели до угоди.

За повідомленнями ізраїльських ЗМІ, уряд хоче спочатку ухвалити бюджет на поточний і наступний рік, перш ніж робити подальші кроки щодо послаблення судової системи. Якщо цього не буде досягнуто до 29 травня, то автоматично будуть проведені нові вибори.

Ультраортодоксальні партії вимагають умови своєї підтримки прийняття закону, який де-факто звільнить суворо релігійних чоловіків від військової служби. Це викликає великий гнів у ліберальному таборі. Тому на четвер заплановано новий великий мітинг під гаслом «День національної рівності».

Читайте також:  Рекорд світових військових витрат

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я