Макрон проти всіх: страйки вражають Францію

27

Уряд Франції хоче підвищити пенсійний вік. Народ вийшов на вулиці: Масові протести і великий страйк знову на порядку денному. Чи зможуть вони зірвати план Маркона?

 

Макрон проти всіх: страйки вражають Францію

Пенсійна реформа вважається одним із найважливіших планів президента Франції Еммануеля Макрона – але серед населення його плани зустрічають нерозуміння, гнів та протест. “Макрон проти всіх” – пишуть газети. На сьогодні знову оголошено масові демонстрації та великий страйк. Чи зіткнувся ліберальний президент із новим рухом протесту, який може бути небезпечним для нього? Чи є реформа необхідним злом, як це зображує уряд?

За результатами опитувань громадської думки, майже дві третини французів виступили проти проекту реформ. Минулого тижня, за даними Міністерства внутрішніх справ, у страйках та протестах взяли участь 1,27 мільйона осіб; за даними профспілки CGT, 2,8 мільйона – більше, ніж першого дня акцій двома тижнями раніше. «Люди відчувають, що уряд зараз погано ставиться до них», – каже дослідник протестів Йоханнес Марія Беккер з Марбурзького університету. Рух може продовжуватись. «Макрон не повинен бути надто впевненим», каже він.

Плани реформи передбачають поступове підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років. Однак у Німеччині не варто дурити нібито низькі вікові показники. Далеко не всі люди у Франції виходять на пенсію у 62 роки. Пенсія стає вільною від вирахувань лише у тому випадку, якщо працівник досить довго платив у пенсійний фонд або досяг 67-річного віку.

Мінімальна пенсія має бути 1200 євро

Але уряд хоче не лише змінити пенсійний вік. Збільшення терміну, необхідного для виплати повної пенсії, рішення про яке було ухвалено кілька років тому, має бути прискорене. Крім того, індивідуальні пенсійні системи з привілеями для певних професійних груп мають бути скасовані. Мінімальна пенсія має зрости приблизно до 1200 євро.

Читайте також:  600 штрафів проти активістів із захисту клімату у Берліні

Офіційні прогнози, що показують дефіцит пенсійного фонду на найближчі роки, свідчать про необхідність змін. Посилаючись на ці цифри, Макрон та уряд наполягають на необхідності підвищення пенсійного віку. Моніка Квайссер, експерт із соціальної політики в ОЕСР, зазначає: «У кожній розподільній системі є три основні важелі: пенсійний вік, рівень пенсії та ставка внеску. Крім того, країни, звісно, ​​можуть надавати податкові субсидії, як це відбувається у Німеччині з федеральною субсидією».

Квейссер пояснює, що ставка внесків у Франції вже висока і становить близько 28% від валової заробітної плати, а у довгостроковій перспективі прогнозується зниження пенсій. «Підвищення пенсійного віку одночасно приносить більше внесків до пенсійних фондів та скорочує витрати на пенсії, оскільки вони виплачуються пізніше».

Макрон, схоже, не вражений протестами

На думку Беккера, той факт, що пенсійні плани виводять на вулиці так багато людей, пояснюється також іншою культурою демонстрацій, в якій присутня динаміка, що зовсім не піддається обчисленню. «У Франції, у цій центральній країні, коли щось іде не так, люди кажуть, що держава не працює. Тут, у Федеративній Республіці, люди кажуть: «Про чорт, що зробив поганого у житті?». Відповідно, у Франції існує безліч вимог до держави витрачати більше грошей на пенсійний фонд.

Протести дають результат. Навіть парламентська група Макрона має сумніви, як і консервативні республіканці, за допомогою голосів яких уряд сподівається провести реформу через парламент. Глава уряду Елізабет Борн зараз намагається переконати республіканців проголосувати «за», йдучи на поступки. У понеділок у Національних зборах розпочалися дебати. Після закінчення дебатів настане черга Сенату, другої палати парламенту.

Макрона не вражають протести. Можливо тому, що він все одно не зможе виставити свою кандидатуру на переобрання, коли закінчиться його другий термін. Можливо, тому, що він був переобраний, незважаючи на кілька криз і масові протести під час свого першого терміну, і тепер вважає себе невразливим для будь-яких протестів. Проте, якщо проект реформ провалиться, Макрон буде ослаблений на чотири роки перебування при владі, що залишилися.

Читайте також:  Ліві обговорили європейські та місцеві вибори 2024 року

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я