Литва звинуватила Шольца у боягузті

17

На зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі кілька країн ЄС висловили своє невдоволення небажанням Німеччини постачати танки Україні. Литва звинуватила Шольца в боягузтві: Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс побічно заявив, що канцлер Олаф Шольц (СДПН) боїться поставити Росію на межу поразки в Україні. сказав Ландсбергіс у Брюсселі. «Ми маємо подолати страх перед поразкою Росії – коли йдеться про додаткові санкції, коли йдеться про додаткову військову допомогу Україні. Нас зупиняє лише страх перед тим, що буде, якщо Росія програє цю війну».

На запитання, чи не побоюється він ядерної війни, Ландсбергіс відповів: «Якщо ми не готуємося до того, що Росія програє війну, то ми несерйозно ставимося до того, щоб допомогти Україні перемогти». Росія має програти цю війну, сказав він.

Якщо це буде прийнято, то на решту питань можна буде відповісти набагато простіше, пояснив Ландсбергіс. «Тоді ми зможемо постачати всю необхідну Україні зброю, і ми зможемо накласти санкції на Росію таким чином, щоб утруднити її здатність вести війну, і тоді ми зможемо допомогти Україні фактично повернути всі території».

Щодо доставки цистерн Ландсбергіс сказав: «Я хотів би, щоб мені не довелося чекати ще один день, поки цистерни будуть доставлені». Однак, на жаль, сказав він, очікування має продовжуватися. Він сказав, що сподівається, що нинішні дебати будуть плідними.

«Бути більшим – значить нести велику відповідальність».

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс сказав про роль Німеччини: «Бути більшим – це також велика відповідальність. Але на даний момент я не думаю, що є вагомі аргументи, чому не можна надати бойові танки та системи ППО». Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто критично зауважив, що люди вже давно говорять про це питання. «Важливо, щоб Україна отримала матеріал, якого вона потребує прямо зараз», – сказав він. Фінляндія готова брати участь у пакеті постачання танків Leopard 2, сказав він.

Читайте також:  Війна в Україні 29 жовтня

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу сказав: “Нам доведеться діяти дуже швидко”. Факт, що Німеччина є найбільшим партнером ЄС, також накладає особливу відповідальність.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн висловив більше розуміння. “Ми знаємо (…), що кожне серйозне рішення завжди вимагає часу”, – сказав Ассельборн. Він був упевнений, що врешті-решт людина опиниться там, де має опинитися. Головне сказав він, щоб Україна могла захистити себе, якщо росіяни почнуть весняний наступ.

За словами Ассельборна, необхідний парк із 300 танків Leopard. Не варто збирати їх із різних моделей зі США, Великобританії та Франції, пояснив він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я