Комплекси ППО Patriot вже на шляху до Польщі

20

Після українського ракетного удару по польській території у листопаді 2022 року було вирішено, що німецькі системи протиракетної оборони Patriot будуть перекинуті до Польщі. Бундесвер розпочав це сьогодні.

 

Комплекси ППО Patriot вже на шляху до Польщі

Збройні сили Німеччини розпочали перекидання перших двох із трьох обіцяних ескадрилій зенітних ракет «Петріот» з Німеччини до Польщі – Комплекси ППО Patriot вже в дорозі.

Три колони з 40 автомобілями та 150 солдатами вирушили з Гнойєна (район Росток). Системи протиповітряної оборони мають зайняти позиції на околицях міста Замостя на південному сході Польщі, куди колони мають прибути в середу в другій половині дня. Звідти до українського кордону близько 60 км, а до українського міста Львова – 110 км. Третій копмлекс має наслідувати її в найближчі кілька днів.

«Patriot – це суто оборонна система»

З 16 січня солдати бундесверу перебувають на території Польщі, щоб забезпечити прийом компонентів системи озброєння разом із польськими підрозділами. “Patriot – це суто оборонна система”, – сказав командир німецького контингенту військ бундесверу в Польщі полковник Йорг Зіверс. За його словами, метою є захист повітряного простору НАТО, а отже, і польської території, інфраструктури та населення. Спочатку місія обмежена шістьма місяцями. Сусідна з Польщею Україна перебуває у стані війни з Росією з моменту російського нападу у лютому 2022 року.

Після ракетного удару по польській території у листопаді минулого року тодішній міністр оборони Крістіна Ламбрехт (СДПН) та її польський колега Маріуш Блащак домовилися про те, що у Польщі будуть розміщені німецькі системи протиракетної оборони Patriot. Зіверс нагадав, що тоді в результаті удару української ракети загинули двоє громадян Польщі. За допомогою «Патріотів» можна буде сподіватися запобігти подібним інцидентам у майбутньому.

Читайте також:  Понад 100 нових показань до застосування

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я