лідерська роль Німеччини та нова політика щодо Росії

17

Провідна роль Німеччини у світі, збройні сили як засіб політики миру та поворот у відносинах із Росією: СДПН хоче реорганізувати свою зовнішню політику та безпекову політику на з’їзді партії у грудні. У понеділок комісія партії з міжнародної політики представила першу концепцію для цього, в якій також визнаються помилки, допущені в останні десятиліття – особливо щодо політики щодо Росії. Поворот подій після агресивної війни Росії проти України показує, що ми не завжди правильно оцінювали події останніх років.

Концепція партійної комісії під назвою «Соціал-демократичні відповіді світу у перехідний період» була представлена ​​у понеділок лідером партії Ларсом Клінгбайлем на президії партії та на прес-конференції. Минулого року Клінгбайль уже ініціював дебати про нову орієнтацію демократичної зовнішньої політики, виступивши з двома програмними доповідями. У них він закликав Німеччину продовжувати претендувати на роль «провідної держави» та розуміти збройні сили як засіб політики. Він також визнав низку помилок, допущених СДПН у своїй політиці щодо Росії. Все це тепер відображено у 21-сторінковому документі комісії, хоч і у зміненому вигляді.

«Ведуча роль» замість «провідна сила

Термін Клінгбайля «провідна сила» не фігурує у документі; він зустрів застереження з боку лівого крила партії. Натомість зараз говорять про «керівну роль» Німеччини. «Кооперативний стиль керівництва – це сучасний стиль керівництва та відповідь світові, що переживає потрясіння», – йдеться у статті. Лідерство не означає, що Німеччина переважує інших, але виступає з ініціативами задля досягнення спільних цілей. Для багатьох країн світу Німеччина є важливим партнером. «І саме тому вони очікують, що Німеччина виявить більше ініціативи та візьме на себе роль лідера на міжнародному рівні».

Військові дії як політика світу

Питання про те, якою мірою Німеччина має взяти на себе провідну роль у військовому відношенні, є спірним у СДПН. Це також видно із нинішньої дискусії щодо постачання зброї до України. Багато хто в партії виступає за обережний курс, передусім лідер парламентської групи Рольф Мютцених, який хотів би бачити більше дипломатичних ініціатив. Тепер партійна комісія називає збройні сили як засіб політики світу: «На додаток до дипломатії та цілеспрямованої політики розвитку, ефективна політика світу також включає військовий потенціал наших союзів безпеки і оборони.»

Читайте також:  Розчарування після провалу рішення щодо бойових танків

Документ містить чітку відданість меті НАТО щодо інвестування двох відсотків валового внутрішнього продукту в оборону. До війни в Україні це було неможливо. Нещодавно міністр закордонних справ СДПН Зігмар Габріель відкинув цю мету, попередивши про «військовий бик» у центрі Європи. Тепер ці дні точно минули.

Безпека від Росії замість безпеки з Росією

Також минули часи, коли СДПН культивувала партнерство з Росією. У маніфесті партії 2007 року, який досі діє, стратегічне партнерство з Росією описується як «необхідне» для Німеччини та Європейського Союзу. І навіть у передвиборчому маніфесті СДПН від 2021 року, як і раніше, йдеться: «Світ у Європі не може існувати проти Росії, а лише з нею». Тепер ця пропозиція перетворюється на протилежну: «Доки в Росії нічого принципово не зміниться, безпеку Європи доведеться організовувати перед Росією».

У документі Комісії СДПН також докорінно дистанціюється від стратегії щодо Росії, якої вона дотримувалася протягом багатьох років. «Дотримуватись припущення про сприяння демократизації та стабілізації Росії у довгостроковій перспективі за рахунок все більш міцних економічних зв’язків було помилкою».

Відсутність розв’язки з Китаєм

Щодо Китаю, то СДПН у своєму документі виступає проти поділу. «Діалог з Китаєм слід шукати та вести в енергійній та конструктивно-критичній манері», – йдеться у документі. «Порушення прав людини чи протекціонізм є такою ж частиною питання, як і наша відданість політиці «одного Китаю» та переконаність у тому, що тайванське питання може бути вирішене лише мирним шляхом».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :