“Повітряний захисник 2023”: Штрак-Циммерман назвала маневри зразковими

24

Упродовж дев’яти днів військово-повітряні сили західних союзників відпрацьовували над Німеччиною, як відбити напад зі Сходу. Одне можна сказати, напевно: Росія уважно спостерігала за тим, що відбувається.

 

«Повітряний захисник 2023»: Штрак-Циммерман назвала маневри зразковими

Голова Комітету з оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Циммерман назвала масштабні маневри «Повітряний захисник 2023» зразковими для майбутнього НАТО.

Політик ВДП заявила в Берліні, що подальші спільні навчання необхідні для навчання захисту власної території від можливих нападів з боку Росії чи інших агресорів. За її словами, роль Німеччини як ініціатора маневрів сприйняли всі партнери виключно позитивно.

“Німеччина лідирувала відповідно до свого географічного положення та економічної сили і показала, що має можливості, якими можуть скористатися і її партнери”, – сказала Штрак-Циммерманн в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «У майбутньому це має поширюватись і на всі інші види збройних сил. Ми нарешті досягли реальності».

Навчання з розгортання під керівництвом Німеччини

Після завершення масштабних маневрів «Повітряний захисник 2023» ВПС Німеччини хочуть підбити підсумки сьогодні вранці. Інспектор Інго Герхартц доповість про результати навчань на військовій авіабазі в Ягелі (Шлезвіг-Гольштейн) та пояснить, які висновки зробили їхні учасники. Останній політ у рамках навчань було завершено вчора увечері.

“Повітряний захисник 2023” – найбільші навчання з передислокації військово-повітряних сил з моменту заснування НАТО, організовані під керівництвом Німеччини. У них взяли участь 25 країн із 250 літаками та близько 10 000 солдатів. За вигаданим сценарієм у повітряному просторі над Німеччиною відпрацьовувалося, як західний оборонний альянс реагує на напад східного альянсу і в такий спосіб відвойовує території, вже зайняті противником.

Спостереження російських військових

Тим часом підтвердилися припущення, що російські військові уважно стежили за перебігом навчань. Для цього в Балтійському морі було розміщено російський корабель-шпигун, про що вперше повідомила газета «Більд».

Читайте також:  Профспілкові політики закликають обмежити приплив прохачів притулку

Представник ВПС Німеччини повідомив Deutsche Presse-Agentur, що розвідувальний торнадо 51-ї ескадрильї тактичних ВПС «Іммельман» виявив російський корабель-шпигун у Балтійському морі під час навчань. Потім маневр було скориговано у цьому районі, щоб «не розкривати спектр усіх можливостей». Він сказав: Це показує, що нас помічають.

У середу міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідали навчання в Ягелі. Там Пісторіус заявив, що над свободою та безпекою потрібно вперто працювати і захищати їх у разі сумнівів, «бо загроза нашій безпеці знову реальна».

«Стрес-тест пройдено успішно»

Навчання розпочалося 12 червня і, як і планувалося, перервалися на вихідні. Перебої в повітряному сполученні були значно меншими, ніж передбачали застережливі голоси. Учора ввечері федеральний міністр транспорту Фолькер Віссінґ говорив про «мінімальні» перебої в цивільному повітряному сполученні.

«Громадянське повітряне сполучення добре пройшло цей стрес-тест», – резюмував політик ВДП. Середні затримки на рейс становили однозначні хвилини, повідомило його міністерство. Винятки із заборони на нічні польоти також використовувалися дуже рідко.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я