ДДБ вимагає реалізації реформи Бафега

29

Конфедерація німецьких профспілок (DGB) закликала федеральний уряд здійснити узгоджену в коаліційній угоді реформу Bafög і вимагає подальшого підвищення ставок Bafög. «Для того, щоб своєчасно врахувати поточну інфляцію, а також вибухове зростання вартості енергії та житла в бафезі, федеральний уряд має швидко провести заплановану структурну реформу бафега та ініціювати сильне збільшення необхідних ставок та неоподатковуваних сум до кінця цього року», – заявила заступник голови DGB Ельке Ханнак газеті Deutsche Presse-Agentur.

Минулого зимового семестру «світлофорна» коаліція підвищила ставку Bafög для студентів з 427 до 452 євро на місяць. Це підвищення “вже з’їдається величезним зростанням інфляції”, йдеться в нещодавно прийнятому позиційному документі DGB, який є в розпорядженні агентства dpa. У ньому міститься заклик збільшити цього року зарплату до 602 євро на місяць. Крім того, на думку профспілкової федерації, допомога має регулярно та автоматично коригуватися.

У коаліційній угоді ХДС/ХСС планували реформувати Bafög «фундаментально», наприклад, більш регулярно коригуючи розмір допомоги, що не оподатковується, та норми потреби, а також запровадити «допомогу на початковому етапі навчання» для першокурсників із бідніших сімей, щоб вони могли дозволити ноутбук, підручники або переїзд до місця навчання.

Читайте також:  Угоди з масками: Зедер відкидає особисту відповідальність

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я