Байден підтвердив: Сі Цзіньпін – диктатор

14

Китайський уряд обурений заявою Байдена, назвавши його «абсурдним і вкрай безвідповідальним», «порушенням основних фактів та дипломатичного протоколу» та «політичною провокацією». Байден вважає, що ярлик «диктатор», який він забезпечив Сі Цзіньпіна, позитивно вплине на зближення між країнами. Найвищий пілотаж дипломатії.

 

Байден підтвердив: Сі Цзіньпін – диктатор

Сі Цзіньпін – диктатор: президент США Джо Байден підтвердив свій нещодавній вислів про китайського лідера Сі Цзіньпіна. Відповідаючи вчора у Вашингтоні на запитання, чи не підриває ця заява, розкритикована Пекіном, нещодавнє зближення між двома країнами, Байден сказав: «Відповідь – ні».

Він підкреслив, що він «не сильно змінюватиметься» у викладі того, що він вважає фактами щодо Китаю. Водночас він наголосив, що у держсекретаря США Ентоні Блінкена була «відмінна поїздка» до Китаю. “Я чекаю зустрічі з президентом Сі в найближчому майбутньому”, – сказав Байден.

Сі Цзіньпін – диктатор: Що стало причиною дипломатичного скандалу

Виступаючи на передвиборному заході у штаті Каліфорнія у вівторок, президент США сказав, що Сі Цзіньпін засмучений тим, що не знав про китайський аеростат спостереження, який пролетів над США у лютому. “Це велика ганьба для диктаторів, коли вони не знають, що відбувається”, – сказав Байден. Інтрига навколо передбачуваної шпигунської кулі, яка в результаті була збита ВПС США, призвела до найсерйознішого погіршення відносин між двома країнами останнім часом.

Китайський уряд із обуренням відреагував на заяву Байдена, назвавши її «абсурдною і вкрай безвідповідальною». Це було «порушенням основних фактів та дипломатичного протоколу» та «політичною провокацією».

На тлі візиту Блінкена для відновлення відносин

Прирівнювання Байденом лідера Сі до «диктаторів» було відразу після візиту держсекретаря США Блінкена до Пекіна в неділю і понеділок, під час якого обидві сторони щойно висловили намір стабілізувати проблемні відносини.

Читайте також:  Понад 420 арештів у Франції

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я