Кількість поїздок до далеких та екзотичних країн збільшилася втричі: поради мандрівникам

20

Інтенсивність поїздок мешканців Латвії продовжує зростати – порівняно з першим кварталом минулого року кількість полісів страхування подорожей, укладених ERGO, цього року подвоїлася. Крім того, мандрівники дедалі сміливіше обирають дальні та екзотичні напрямки – у цьому сегменті попит на страховки зріс навіть на 311%.

“Стрімке збільшення кількості мандрівників у період після пандемії ми спостерігали вже в першій половині минулого року, але зараз активність поїздок жителів Латвії за кордон, судячи з кількості куплених у ERGO полісів, збільшилася на 100%, швидко наближаючись до рівня до Covid-19. У тому, що індустрія туризму відновлюється, свідчить і обсяг пасажирських перевезень в аеропорту “Рига”, який у першому кварталі року збільшився на 62% порівняно з минулим роком”, – говорить Райтіс Чакліс, директор департаменту підписання ризиків ERGO.

“Цікаво, що цього року змінилися туристичні напрямки, тобто люди все частіше їдуть у далекі країни за межами Європи. Це означає, що зникла обережність та побоювання щодо незапланованих затримок, які можуть статися на півдорозі або в далекій країні через Covid. -19 Кількість поїздок до Європи, за даними полісів, куплених в ERGO, збільшилася на 97% у першому кварталі цього року в порівнянні з відповідним періодом минулого року, але найбільше зростання спостерігається за страховими полісами з покриттям “Весь світ, крім США, Канади” , Карибських островів та Нової Зеландії” – 311%. З іншого боку, кількість мандрівників, які вибрали страхування подорожей, що діє по всьому світу, збільшилася на 135%”, – каже Чакліс.

Те, що туризм, у тому числі поїздки в далекі та екзотичні країни, стає все популярнішим, підтверджує і директор турагентства Vanilla Travel Інга Кавача: “Інтерес до далеких напрямків зріс, особливо популярним регіоном є зараз Азія – Таїланд, Індія, Індонезія, а також Мальдівські острови Крім того, ми спостерігаємо, що деякі віддалені напрямки можуть бути навіть більш вигідними. Наприклад, заплативши трохи більше, мандрівники вважають за краще їхати на Балі, а не відносно ближчі Канарські острови, тому що витрати в пункті призначення набагато нижчі”.

Читайте також:  Рожеві озера України: 5 місць, щоб підірвати Instagram

Ще одна тенденція в туризмі, яку показують дані ERGO цього року, – зростання інтересу до страхування з боку літніх людей, оскільки для багатьох важливо відвідувати своїх дітей або онуків, які проживають за кордоном. Літні люди купують поліси страхування подорожей навіть на кілька місяців або на все літо. З іншого боку, для робітничих колективів стають дедалі популярнішими спільні поїздки з метою згуртування, наприклад, у зимовий сезон були актуальні поїздки з колегами на гірськолижні курорти.

Захворіти можна і далеко від дому

“На жаль, ніхто не застрахований від травм чи хвороб під час поїздки – особливо неприємно, якщо це відбувається при перебуванні далеко від дому. Медичні витрати під час поїздок за кордон – це сегмент, у якому традиційно виплачуються найбільші страхові відшкодування. Усього до кінця березня цього року до ERGO надійшло 362 заяви про відшкодування зі страхування подорожей, що на 132% більше, ніж торік за цей період, пропорційно зростанню кількості куплених полісів. та з погляду розмірів відшкодувань”, – розповів Чакліс.

57% заявок на відшкодування зі страхування подорожей припадає на медичні витрати, 43% – на різні ризики допомоги, а решта – на випадки цивільно-правової відповідальності та страхування від нещасних випадків.

Цього року найбільше відшкодування зі страхування подорожей ERGO – 9696 євро – було виплачено у зв’язку з вивихом кульшового суглоба в США. Друга за величиною компенсація у розмірі 4 923 євро також була із США – за обстеження, які були потрібні через погіршення здоров’я під час поїздки. Також було кілька заявок про проблеми зі здоров’ям в екзотичних країнах, наприклад, запалення легень на Балі (Індонезія), отруєння в Гоа (Індія), біль у животі на Занзібарі та хвороби в Таїланді.

Читайте також:  Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі

Поради ERGO мандрівникам:

Своєчасно оформлюйте поліс страхування подорожі, щоб не було зайвого занепокоєння в останній момент і діяв ризик, пов’язаний зі скасуванням поїздки, якщо все ж таки немає можливості вирушити в поїздку через хворобу.

Страховий захист включає ризики, пов’язані зі зміною рейсу, що особливо актуально при подорожі в далекі пункти призначення – у випадках, якщо рейс скасовано або виліт затриманий.

Якщо ви плануєте займатися спортом/фізичною активністю, наприклад альпінізмом або їздою на мотоциклі під час поїздки, переконайтеся, що ці заняття покриваються страховкою.

Переконайтеся, що обраний страховик надає цілодобову допомогу асістанс-компанії, яка буде корисна в тих випадках, коли потрібна консультація щодо пошуку найближчої медичної установи або організації невідкладної медичної допомоги.

Якщо ви везете із собою цінну електротехніку, яку бажаєте захистити від крадіжки (наприклад, відеотехніку), перевірте, чи включає обрана страхова компанія страхування електроніки до страхування багажу. Загалом рекомендується застрахувати свій багаж від пошкодження, затримки, втрати або крадіжки, щоб відчувати себе максимально безпечно під час поїздки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я