Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

26

Закінчується голосування на парламентських та президентських виборах у Туреччині для приблизно 3,4 мільйонів виборців, які мають право голосу за кордоном. У Німеччині проголосували 642 тисячі осіб.

 

Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

Вибори в Туреччині завершуються: у вівторок закінчується голосування на парламентських та президентських виборах у Туреччині для приблизно 3,4 мільйонів виборців, які мають право голосу за кордоном. Серед 1,5 мільйонів жителів Німеччини, які мають турецькі паспорти, спостерігається висока явка виборців. За одинадцять днів – тобто станом минулої неділі – у Німеччині проголосували 642 000 осіб, повідомив Юнус Улусий із Центру турецьких досліджень в Ессені. Це на 19% більше у порівнянні з останніми виборами у 2018 році.

Таким чином, до неділі явка виборців становила трохи менше 43 відсотків. У 2018 році вона становила 38,5%. Серед турків за кордоном, які мають право голосувати з 27 квітня, найбільше виборців, які мають право голосу, спостерігається в Німеччині. Серед федеральних земель найбільше мають право голоси у Північному Рейні-Вестфалії – 500 000 людина. У Туреччині голосування відбудеться 14 травня.

«Збільшення явки виборців дає зрозуміти, що турецькі виборці надають великого емоційного значення виборам, хоча їхні результати не впливають на їхнє повсякденне життя в Німеччині», – пояснив експерт. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має побоюватися за своє переобрання після 20 років перебування при владі. Опитування показують, що він йде врівень із лідером опозиції Кемалем Кілічдароглу. Тим більше причин сподіватися на голоси турків за кордоном. Улусой сказав, що цього разу опозиційному альянсу, ймовірно, удалося мобілізувати більше людей, ніж у 2018 році, коли Ердоган отримав високі результати у Німеччині.

Читайте також:  Зедер та Вюст мають шанси стати канцлером

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я