Вибори у Туреччині: висока явка у Німеччині

22

Цього вівторка закінчується голосування на парламентських та президентських виборах у Туреччині для приблизно 3,4 мільйонів виборців, які мають право голосу за кордоном.

 

Вибори у Туреччині: висока явка у Німеччині

Цього вівторка закінчується голосування на парламентських та президентських виборах у Туреччині для приблизно 3,4 мільйонів виборців, які мають право голосу за кордоном. Серед 1,5 мільйонів жителів Німеччини, які мають турецькі паспорти, спостерігається висока явка виборців. За одинадцять днів – тобто станом минулої неділі – у Німеччині проголосували 642 000 осіб, повідомив Юнус Улусий із Центру турецьких досліджень в Ессені. Порівняно з останніми виборами у 2018 році це на 19 відсотків більше.

Таким чином, до неділі явка виборців становила трохи менше 43 відсотків. У цей же період 2018 року вона становила 38,5 відсотка. Серед турків за кордоном, які можуть голосувати з 27 квітня, найбільше виборців, які мають право голосу, спостерігається в Німеччині. Серед федеральних земель найбільше мають право голоси у Північному Рейні-Вестфалії – 500 000 людина. У Туреччині голосування відбудеться 14 травня.

«Збільшення явки виборців дає зрозуміти, що турецькі виборці надають великого емоційного значення виборам, хоча їхні результати не впливають на їхнє повсякденне життя в Німеччині», – пояснив експерт Улусою. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має побоюватися за своє переобрання після 20 років перебування при владі. Опитування показують, що він йде врівень із лідером опозиції Кемалем Кілічдароглу. Тим більше причин сподіватися на голоси турків за кордоном. Улусой сказав, що цього разу опозиційному альянсу вдалося мобілізувати більше людей, ніж 2018 року, коли Ердоган отримав високі результати у Німеччині.

Читайте також:  Консерватори у Греції очікують впевненої перемоги на виборах

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я