Кельнський кардинал Вельки визнає власні помилки

19

Кардинал Райнер Марія Вельки з Кельна визнав свої власні помилки у зв’язку з вирішенням проблеми зловживань у католицькій церкві. В інтерв’ю газеті Rheinische Post 66-річний священик заявив, що його архієпархія була однією з перших єпархій, яка «рішуче взяла на себе зобов’язання» змиритися з проблемою сексуального насильства. Але це був “трудомісткий процес”, сказав він. «Я, звичайно, робив там помилки. Я мав спілкуватися по-іншому, особливо з тими, кого це торкнулося».

Кельнська архієпархія переживає серйозну кризу довіри. Вважається, що поштовхом стало рішення Вельки в 2020 році не публікувати поки що експертний висновок про розгляд заяв про зловживання з боку єпархіальних чиновників. Для цього він посилався на юридичні причини. 2021 року Папа Франциск відправив Вельки у п’ятимісячну академічну відпустку, звинувативши її в «серйозних помилках» у спілкуванні. Потім Папа попросив його подати прохання про відставку. Однак Папа Римський ще не ухвалив рішення на це прохання.

Вельки виключає можливість відставки

Однак не очікується, що Вельки піде у відставку зі своєї посади. Він не політик, а римо-католицький єпископ, сказав 66-річний єпископ в інтерв’ю газеті Rheinische Post. «Я не можу просто стояти перед пресою і говорити: «Ну ось тепер все добре». За його словами, лише Папа може повернути цю посаду. Однак досі жодних сигналів до нього не дійшло. “Якщо Папі Римському буде що сказати мені, він це зробить”, – сказав Вельки.

В іншому інтерв’ю газеті Kölnische Rundschau Вельки висловив здивування тим, що «тільки Кельн завжди в центрі уваги» через проблему подолання насильства. Він проаналізував це так: «Звичайно, тут є кардинал, який горить, то давайте додамо горщик бензину, тоді він горітиме ще сильніше».

Читайте також:  Зшапе викликано як свідка до слідчого комітету НГУ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я