Лікарняні каси очікують на дефіцит до 7 мільярдів євро в 2024 році

18

Обов’язкові медичні страхові компанії (GKV) очікують на дефіцит наступного року, після того як у 2023 році фінансове становище буде забезпечене. Ймовірно, дефіцит становитиме від 3,5 до 7 мільярдів євро, заявила глава GKV Spitzenverband Доріс Пфайффер у Креммені, Бранденбург. Без прийняття контрзаходів це призведе до збільшення середнього додаткового внеску на 0,2-0,4 процентних пункти. Пфайффер закликала федеральний уряд домогтися сталої стабілізації. «Спіраль зростання внесків має бути перервана».

Цього року федеральний уряд ухвалив рішення про додаткове фінансове вливання до лікарняних кас у зв’язку з очікуваним дефіцитом у розмірі 17 мільярдів євро. Пфайффер пояснив, що десять мільярдів євро з них було отримано за рахунок внесків – із резервів у галузі лікарняних кас та збільшення середнього додаткового внеску на 0,15 пункту до 1,51 відсотка. Крім того, федеральний уряд збільшив свою субсидію на два мільярди євро. Фармацевтична промисловість та аптеки також постраждають від підвищення відрахувань. Таким чином, у 2023 році очікується «збалансований результат», уточнив Пфайффер.

Стабільна зайнятість та підвищення зарплатних угод в умовах високої інфляції позитивно позначаться на доходах, зазначив глава SHI. У той же час, очікується, що зростання заробітної плати призведе до збільшення витрат у переговорах з постачальниками послуг. Однак на даний момент «немає твердої впевненості» у тому, як розвиватимуться витрати у 2023 році. Загалом, дещо сприятливіший фінансовий розвиток цього року може сприяти підтримці у 2024 році.

Читайте також:  ООН: Мільйони переміщених осіб, 4000 загиблих унаслідок конфлікту в Судані

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я