Лідер СДПН назвала альянс винищувачів сигналом Путіну

17

За словами лідера СДПН Ескена, запланований альянс – це знак солідарності щодо України. Однак винищувачів із Німеччини не буде: «Кожен союзник надає підтримку в міру своїх можливостей».

 

Лідер СДПН назвала альянс винищувачів сигналом Путіну

Лідер СДПН Саскія Ескен вітала створення міжнародного альянсу для підтримки України сучасними винищувачами, але висловила сумніви щодо участі Німеччини. «Альянс винищувачів, що планується, – це дуже чіткий сигнал російському президенту (Володимиру Путіну) про те, що союзники України й надалі солідарно стоятимуть на її боці», – сказала Ескен в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Саме Путін має припинити цю війну, вивести свої війська і тим самим уможливити світ».

Лідер СДПН зазначила, що бундесвер не має в своєму розпорядженні американських винищувачів F‑16, які хоче отримати Україна, і тому не може їх поставити. “Кожен союзник надає підтримку в міру своїх можливостей”, – сказала вона. На запитання, чи братиме Німеччина участь у навчанні пілотів, вона відповіла: «Вже існує усталена та успішна практика навчання українських військовослужбовців та жінок іншим системам озброєння західного зразка, на якій ми фокусуватимемося».

Серед іншого, Бундесвер навчав українських солдатів на основному бойовому танку «Леопард-2» та самохідній гаубиці – важкій артилерійській зброї. Навіть якщо ВВС Німеччини не має власних винищувачів F‑16, вони все одно могли б брати участь у базовій підготовці пілотів. Поки що, однак, це не планується.

На саміті G7 у Японії президент США Джо Байден “розчистив шлях” для навчання українських пілотів для літаків F-16. Декілька європейських країн НАТО, таких як Великобританія, Нідерланди та Франція, хочуть брати участь в альянсі винищувачів. Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) досі стримано висловлювався із цього приводу, постійно вказуючи на те, що Німеччина вже надає велику військову підтримку – включаючи постачання танків, систем ППО та боєприпасів. Ескен у свою чергу заявила: «Ми підтримуємо Україну. В рамках наших можливостей ми робимо все, що потрібно, щоб підтримати їх».

Читайте також:  Росія виплатить контрактникам по 195 тис. рублів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я