Пенсія у 63 роки: суперечливі думки

45

Чи скоро ранній вихід на пенсію стане історією? Політик ХДС Шпан, безперечно, був би за це. Він не самотній у своїй вимогі, але він також стикається із зустрічним вітром.

 

Пенсія у 63 роки: суперечливі думки

У зв’язку з нестачею кваліфікованих робітників заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС Єнс Шпан закликає до якнайшвидшого припинення виходу на пенсію без відрахувань у віці 63 років. «Пенсія у 63 роки стоїть процвітання, обтяжує майбутні покоління та встановлює неправильні стимули», – заявив політик ХДС в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag. «Вона має бути негайно скасована та замінена кращою пенсією щодо зниження працездатності».

Кваліфіковані працівники, які вийшли на пенсію раніше, мають «гіркий» недолік. Ділові кола вже деякий час закликають відмовитися від раннього виходу на пенсію, тоді як профспілки захищають цю схему.

Пенсія у 63 роки популярна

Пенсія у 63 роки – це можливість дострокового виходу на пенсію без фінансових відрахувань для застрахованих осіб із 45-річним стажем, яка існує з 2014 року. Федеральний інститут демографічних досліджень повідомив у грудні, що люди в Німеччині все частіше виходять на пенсію раніше за термін. Багато хто виходить на пенсію у віці 63 або 64 років – задовго до стандартного пенсійного віку.

За даними інституту, у 2021 році майже кожна третя людина виходитиме на пенсію у 63 роки. Крім того, все більше людей виходять на пенсію раніше за стандартний пенсійний вік і погоджуються на скорочення пенсії.

Суперечливі думки

Експерт «зелених» з ринку праці Франк Бсірске в газеті «Bild am Sonntag» попередив: «Скасування «пенсії у 63 роки» призведе до того, що мільйони людей вийдуть на пенсію з відрахуваннями та зменшеними пенсіями». Однак багато професійних груп, наприклад, працівники закладів догляду та денного перебування, просто не зможуть працювати до 67 років. «Для цих людей скасування «пенсії у 63 роки» матиме фатальні наслідки».

Читайте також:  Хакери Північної Кореї збирають рекордні суми для ядерної програми

Віце-президент ВДП Йоханнес Фогель висловився за «самовизначуваний, гнучкий пенсійний вік». Кожен повинен мати можливість самостійно вирішувати, коли виходити на пенсію, сказав він. «Ті, хто працює довше, отримуватимуть більше пенсії».

Лідер ХДС Фрідріх Мерц сказав газеті “Зюддойче Цайтунг”, що, ймовірно, неможливо обійти той факт, що зі збільшенням тривалості життя людям доведеться більше працювати. «Інакше наша пенсійна система у перспективі перестане бути фінансово життєздатною».

Керуючий директор фінансованої роботодавцями «Ініціативи нового соціального ринку» Торстен Альслебен сказав газеті «Bild am Sonntag»: «Пенсія у 63 роки більше не відповідає часу і має бути поступово скасована не пізніше кінця 2030 року». Вона обходиться у мільярди для платників внесків та посилює нестачу кваліфікованих працівників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я