Лідер ХДС відкинув звинувачення у популізмі

31

Через два роки після поразки на виборах до Бундестагу ХДС хоче змінити свою позицію.

 

Лідер ХДС відкинув звинувачення у популізмі

Лідер ХДС відкинув звинувачення у популізмі, побоюючись порівняння з AfD. «Ми маємо вміти вирішувати проблеми. Навіть іноді із формулюваннями, які не всім подобаються», – сказав Фрідріх Мерц у суботу на політичному з’їзді своєї партії у Берліні. «Це не те саме, що бути правим. І це означає, що це расизм. І насамперед це не є мовою AfD».

“AfD не повинна перешкоджати нашому мовному простору”, – сказав Мерц у розмові з Ральфом Фюкс, колишнім виконавчим директором Фонду Генріха Бьолля, близького до “зелених”. «Ми самі визначаємо це відповідно до наших принципів». AfD класифікується Управлінням із захисту конституції як передбачувана правоекстремістська організація.

Згідно з дослідженням, проведеним інститутом опитування Insa для газети “Bild am Sonntag”, у недільному опитуванні AfD набрала 19%. Це робить її третьою за силою силою після ХДС/ХСС, яка має 27 %, та СДПН, яка має 20 %. В інших опитуваннях за останні кілька днів AfD посідала друге місце.

Мерц: говорити від імені народу – це популізм

Мерц дав зрозуміти, що він визначає відмінність від популізму так: «Дивитись народу в рот – це демократія. Говорити від імені народу – це популізм. Завдання народної партії – «слухати й дивитися те що, що обговорює населення, те що, які емоції країни». Ці емоції слід зібрати, об’єднати і потім обговорити в уряді.

Лідер ХДС відкинув політику світлофорної коаліції

Мерц, який є лідером найбільшої опозиційної фракції в Бундестазі, різко критикував підхід федерального уряду до захисту клімату. Він заявив, що «зелені», і зокрема міністр економіки Роберт Хабек, намагаються досягти незаперечної мети «за допомогою методики, яка засмучує більшу частину населення». «зелені» мають «жорсткість» у просуванні своїх політичних вимог у парламенті, яка не враховує права меншості опозиції. Мерц говорив про масштабні збитки, завдані інститутам демократії.

Читайте також:  Більшість громадян скептично ставляться до постачання танків

Мерц іноді звинувачується своїми політичними суперниками, а також за зачиненими дверима у своїх власних лавах у схильності до популістського перебільшення. Він зізнався, що його все ще обтяжує те, що він говорив про «соціальний туризм» через біженців з України. Він вибачився за помилку. Після новорічних заворушень у Берліні він вказав на проблеми інтеграції у школах – і на те, що батьки не зазнають терпіння, щоб вчителі «звітували їхніх синів, маленьких пашів».

Кречмер та Добриндт виключають співпрацю з AfD

Тим часом прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер (ХДС) однозначно виключив співпрацю з AfD. «Це партія, яка стає дедалі радикальнішою. Це лякає. Цих людей не можна ставити на чолі країни», – сказав він в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag. Наступного року у Саксонії буде обрано новий земельний парламент. Нині там править ХДС разом із СДПН та «зеленими». AfD посіла перше місце в останніх опитуваннях громадської думки у Саксонії.

Олександр Добриндт, голова парламентської групи ХДС, сказав газеті: «Чітке розмежування з украй правими має центральне значення для ХДС/ХСС як партії соціального центру. За його словами, розмежування з вкрай правими є непорушним і частиною сутності Союзу. “AfD є політичним противником Союзу, а не партнером”, – сказав він. Вибори у Баварії відбудуться 8 жовтня.

Ліннеманн: З новою програмою знову в ногу з часом

Голова програмної комісії та віце-голова ХДС Карстен Ліннеманн заявив, що федеральні вибори 2021 року були програні, «бо ХДС більше не був досить добрим». Нова програма має повернути партію «на сучасний рівень». Контури вже є. Ліннеман згадав, наприклад, позиціонування «соціального року», який можливий не тільки для бундесверу або пожежної охорони. Програму планують ухвалити на партійному з’їзді у травні 2024 року.

Читайте також:  Лінднер не очікує змін у ВДП

Дискусії на з’їзді

На з’їзді ХДС також хотів зібрати думки від суспільства для обговорення своєї програми. Генеральний секретар Маріо Чая заявив, що партія хоче бути політичною домівкою для всіх людей у ​​Німеччині – незалежно від того, звідки вони родом, у що вірять, кого люблять. Глава Промислового союзу гірничої, хімічної та енергетичної промисловості (IG BCE) Міхаель Василіадіс закликав ХДС виступити на захист соціального забезпечення у процесі реструктуризації економіки.

Ковзанярка Клаудія Пехштайн закликала до зміцнення клубного та шкільного спорту. Вона також закликала до депортації осіб, яким відмовлено у наданні притулку. Це забезпечило б більшу безпеку у повсякденному житті. Можливість користуватися громадським транспортом «без небезпечних поглядів» – одна з проблем, яка особливо обтяжує людей похилого віку та жінок, сказала Пехштайн, яка прийшла у формі Федеральної поліції.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я