Баварські “зелені” вимагають відставки Айвангера

21

Він заявив, що «мовчазна переважна більшість цієї країни» має повернути демократію.

 

Баварські «зелені» вимагають відставки Айвангера

Неоднозначний виступ міністра економіки Баварії Хуберта Айвангера на демонстрації викликав наслідки у баварському парламенті: в екстреній пропозиції «зелені» вимагають відставки лідера «Вільних виборців». «Словісні ляпи Хуберта Айвангера в Ердингу абсолютно несумісні з демократичними принципами. Він став неприйнятним як заступник міністра-президента та державного міністра», – заявила у вівторок у Мюнхені лідер парламентської групи «зелених» Катаріна Шульце. “Міністр-президент Маркус Зедер (ХСС) повинен тепер взяти на себе відповідальність і звільнити Айвангера”, – підкреслив лідер фракції Людвіг Хартманн. Це питання стоїть на порядку денному у ландтазі у середу.

У суботу на демонстрації в Ердингу проти закону федерального уряду про теплопостачання, що зібрала 13 тисяч осіб, Айвангер, серед іншого, заявив, що «мовчазна переважна більшість цієї країни» має повернути собі демократію. У мітингу також взяли участь так звані «бічні мислителі» та прихильники AfD.

Формулювання зазнало різкої критики з боку кількох міністрів ХСС в уряді землі, а також голови парламенту землі Ільзи Айгнер (ХСС). Міністр внутрішніх справ землі Йоахім Херрманн, зокрема, застеріг від використання формулювань, «подібних до тих, які використовують, з одного боку, контраргументи або Рейхсбюргерн, а з іншого – кліматичні активісти». За словами голови державної канцелярії Флоріана Херрманна (обидва – ХСС), мова Айвангера також обговорювалася у вівторок у кабінеті міністрів, але він не захотів докладніше зупинятися на цій темі, навіть коли його запитали.

Айвангер не ставив під сумнів демократію

Відповідаючи в понеділок на запитання Deutsche Presse-Agentur, сам Айвангер захистив свою заяву від критики і запідозрив за ним «хитрощі лівих»: «Я стою на цій пропозиції. Широкі верстви населення просто зобов’язані знову заявити про себе, або інакше їх не сприйматимуть всерйоз». Лідер “Вільних виборців” додав: “Те, що один із членів AfD сказав щось подібне в якийсь момент, не робить це забороненою пропозицією для всіх інших”.

Читайте також:  "Зелені" сперечаються про компроміс ЄС щодо притулку

На відміну від нього лідер парламентської фракції «Вільні виборці» Флоріан Штрайбль підтримав Айвангера: «Хуберт Айвангер не ставив під сумнів демократію – але вказав на те, що більшість населення обходить «світлофор» стороною. Бо навіть якщо ти обраний демократичним шляхом, це не означає, що ти маєш свободу дурня».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я