Можливість вивчення іноземної мови уві сні – що про це думають вчені

44

Вчені з Бернського університету в Німеччині встановили, що уві сні можна ефективно запам’ятовувати деякі іноземні слова. Результати дослідження були представлені у статті, опублікованій у репозиторії bioRxiv.

Низка попередніх досліджень показала, що люди можуть обробляти та зберігати нову інформацію під час першої фази глибокого сну. У новій роботі автори вирішили перевірити, наскільки ефективно уві сні вивчати іноземну мову. В експерименті взяли участь 30 носіїв німецької мови, які спали у лабораторії. Під час сну вчені збирали дані активності мозку добровольців для точної установки фаз активності та спаду.

Під час експерименту учасники використовували навушники: в одне вухо програвали слово німецькою, а друге – фейковий переклад цього слова. Несправжній переклад використовувався, щоб уникнути ситуацій, у яких учасники вже знали слово.

Одна половина добровольців чула ці слова у моменти піків мозкової активності, а друга – у періоди спаду. Загалом вони вислуховували по 27 слів, які стосуються трьох категорій понять — тварини, місця та інструменти. Кожне слово програвалося чотири рази. Через 12 та 24 години було проведено тест, у якому добровольці мали віднести переклад до однієї з вищезгаданих категорій.

Результати показали, що у періоди спаду активності мозок краще запам’ятовував переклад слів – вірогідність правильного вибору через 12 годин становила 37%, а через 24 години 41%. За словами вчених, це доводить здатність мозку запам’ятовувати інформацію під час сну, проте такий ефект залишається незначним.

Читайте також:  Як зменшити зморшки навколо очей, позбутися набряків і темних кіл

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я