Анальні кондиломи

121
анальні кондиломи

Анальні кондиломи або маленькі щільні нарости в ділянці анального отвору або статевих органів утворюються через поширення в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Досить часто хвора людина навіть не підозрює, що вона хвора, а кондиломи, які утворилися в анальному отворі, не завдають дискомфорту. На жаль, кондиломи навколо ануса можуть досить швидко розростатися до великих розмірів і приносити багато неприємних відчуттів.

Своєчасно виявити та вилікувати кондиломи допоможуть лікарі-гінекологи та дерматокосметологи.

Як виникають анальні кондиломи

Анальні (або гострокінцеві) кондиломи за міжнародною класифікацією хвороб МКХ-10 позначені як аногенітальні (венеричні) бородавки. Причиною їх утворення є вірус папіломи людини (ВПЛ). Інфікування відбувається під час статевого контакту, може передаватися від матері дитині під час пологів і в період грудного вигодовування, також можливе зараження контактно-побутовим шляхом (наприклад, шкірний контакт). Більше половини випадків розвитку інфекції, що передається статевим шляхом, становлять кондиломи (до 65%). Найуразливіша група населення – молоді люди до 25 років.

Вважається, що кондиломи навколо ануса утворюються практично відразу після потрапляння ВПЛ в організм. За сприятливого перебігу подій організм знищує вірус папіломи людини приблизно за рік. За несприятливого розвитку подій після зараження ВПЛ розвиваються кондиломи, які з часом збільшуються в розмірах, може розвинутися онкологія. Також кондиломи можуть з’явитися через роки після зараження ВПЛ. Наприклад, у період ослаблення імунітету.

Виділено низку чинників, які сприяють утворенню кондилом:

 • вік (до двадцяти років);
 • підвищена статева активність і часта зміна партнерів;
 • відсутність бар’єрної контрацепції під час сексу;
 • анальний секс;
 • статевий і побутовий контакт із людьми, у яких є кондиломи.

Симптоми анальної кондиломи

Характерні утворення на тонкій ніжці або з масивною основою, нарости у формі цвітної капусти або плями в ділянці заднього проходу. Кондилома може виникати не тільки зовні навколо заднього проходу або всередині анального каналу, а й вражати шкіру статевих органів.

Читайте також:  Анембріонія

Кондиломи можуть утворюватися у чоловіків на голівці статевого члена, вуздечці, крайній плоті, на тілі статевого члена і шкірі мошонки. У жінок кондиломи можуть вражати статеві губи, клітор, слизову піхви, поверхню шийки матки, уретру (отвір сечовивідного каналу).

Такі утворення нерідко супроводжуються:

 • печінням в ураженій ділянці, виникає свербіж;
 • подразненням у періанальній ділянці;
 • відчуттям стороннього тіла в ділянці заднього проходу;
 • болем і неприємними відчуттями під час дефекації, під час статевого акту або сечовипускання залежно від ураженої ділянки;
 • кровоточивістю;
 • збільшенням лімфатичних вузлів.

У разі приєднання інших інфекцій розвивається запальна реакція: набряк, болючість, почервоніння шкіри періанальної ділянки.

Діагностика анальної кондиломи

На прийомі лікар попередньо збирає повний анамнез: вислуховує скарги, уточнює про частоту сексуальних контактів, різноманітність статевих партнерів, методи контрацепції, наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Проводиться вимірювання зросту і маси тіла, а також оцінка фізичного стану, щоб виключити імунодефіцити. Далі фахівець проводить огляд ділянки заднього проходу і статевих органів, може виконувати пальпацію ураженої ділянки і лімфатичних вузлів.

Для уточнення діагнозу і диференціації інших можливих причин утворення кондилом, лікар може призначити:

 • консультацію лікарів інших спеціальностей (імунолога, дерматовенеролога та ін.);
 • аналізи на наявність захворювань, що передаються статевим шляхом, включно з усіма типами вірусу папіломи людини;
 • аналізи на наявність антитіл до ВІЛ, гепатиту В і С;
 • взяття біопсії з подальшим гістологічним дослідженням.

Лікування кондилом

Лікування кондилом у більшості випадків є комплексним. Підбирається метод видалення гострих кондилом, який супроводжується підтримкою і стимуляцією імунітету.

Видалення гострих кондилом може виконуватися такими методами:

 • кріодеструкція – із застосуванням рідкого азоту;
 • лазерна хірургія – видалення кондилом за допомогою лазерних технологій;
 • електро-, діатермокоагуляція, радіохвильова хірургія – нетравматичні процедури позбавлення від кондилом за допомогою електричного струму різної частоти.
Читайте також:  10 причин, чому у вас не виходить накопичувати гроші

Як правило, кондиломи мають високу частку рецидивів (повторних утворень) внаслідок того, що під час видалення кондилом вірус може зберігатися в прилеглих візуально здорових тканинах.

Для ефективного позбавлення від гострих кондилом зверніться на прийом до гінеколога або дерматокосметолога.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я