Референдум з прав аборигенів проведуть в Австралії

22
Тепер це офіційно: в Австралії до кінця року буде проведено референдум з прав аборигенів – щодо поправки до конституції, яка має надати корінному населенню право голосу у парламенті. Так, у 21 столітті таке можливе.

Після Палати представників, яка вже схвалила референдум наприкінці травня, сьогодні сенат у Канберрі також проголосував «за» переважною більшістю голосів. Під девізом «Голос у парламенті» питання полягає в тому, чи повинен орган корінних австралійців у майбутньому консультувати уряд з питань, що стосуються аборигенів країни.

Після голосування в Сенаті пролунали оплески. За словами міністра у справах корінних австралійців Лінди Бурні, консультація буде присвячена тому, щоб нарешті визнати в конституції 65 000-річну історію корінного населення. Прем’єр-міністр Ентоні Албанезе написав у Твіттері: «Разом ми можемо творити історію». Він наполягав на проведенні референдуму голосів з моменту перемоги на виборах у травні 2022 року. За даними ЗМІ, швидше за все, його буде проведено у жовтні.

Австралія, однак, в даний час сильно розколота з питання аборигенів. Більше того, для зміни конституції потрібна «подвійна» більшість: Згідно з даними Виборчої комісії, на національному рівні має бути не лише більше голосів «за», ніж «проти», а й більшість у шести штатах та територіях, тобто не менше чотирьох.

Корінні народи не згадуються у конституції країни, яка була прийнята у 1901 році. Лише 1967 року їм було надано будь-які громадянські права. Корінне населення, як і раніше, маргіналізується значною частиною білої більшості, незважаючи на те, що воно населяє країну десятки тисяч років. Протягом багатьох десятиліть після прибуття першого флоту до Сіднейської бухти у січні 1788 року і наступної колонізації континенту діти аборигенів були відібрані у своїх батьків. Так зване «вкрадене покоління» було змушене зростати в будинках чи сім’ях білих.

Читайте також:  Fox News і Dominion врегулювали суперечку про наклеп

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я