Війна в Україні: Зеленський вважає наступ успішним

49

Росія має підготувати своїх громадян до втрати окупованих територій, вважає президент України Володимир Зеленський. Росія не лише знищила власне майбутнє війною за захоплення територій, а й втратить усі окуповані території, сказав Зеленський у своєму нічному відео. «Для наших кроків щодо деокупації немає і не буде альтернативи». Зеленський вважає настання успішним: «Крок за кроком українські війська просуваються вперед, щоб звільнити свою країну», сказав він.

Зеленський заявив, що Україна очікує на нові обіцянки військової допомоги від своїх союзників найближчими днями. Коментуючи візит представників кількох африканських держав до глави Кремля Володимира Путіна до Санкт-Петербурга, він сказав, що там їх змогли переконати, що Україна прагне миру, а Росія хоче війни, «щоб продовжувати руйнувати життя».

Африканська делегація, до якої увійшли представники ПАР, Єгипту, Сенегалу, Замбії, Республіки Конго та Уганди, заявила, що у рамках своєї мирної ініціативи вона розробила план із десяти пунктів. Однак після майже 16 місяців агресивної війни Росії надії на успіх вкрай малі. Перед візитом у Санкт-Петербург делегація відвідала у п’ятницю Зеленського у Києві. Останній передбачає виведення російських військ щодо переговорів.

У своєму відео Зеленський також висміяв Путіна, який у п’ятницю у Санкт-Петербурзі заявив, що російські війська у Києві вже знищили п’ять американських систем ППО типу Patriot. Однак, за даними американських ЗМІ, в Україні є лише дві такі системи. Український лідер заявив, що всі системи є цілими. “Жоден Patriot не був знищений!” – наголосив він. За його словами, лише за останні сім днів було знищено три десятки російських ракет.

Бригадний генерал: обережність щодо оцінки українського наступу

Оцінюючи український контрнаступ, бригадний генерал Крістіан Фройдінг, керівник Ситуаційного центру по Україні при Міністерстві оборони сказав, що необхідно виявляти стриманість. «Ми маємо бути трохи обережними, щоб не стати самовпевненими, оцінюючи українську тактику з літньої тераси Берліна», – сказав Фройдінг в ефірі програми ARD «Репортаж із Берліна».

Читайте також:  Іран на шляху до перетворення на ядерну державу?

Українці платять високу ціну у цій війні вже понад 400 днів». «І я не думаю, що ми маємо погляд на це, і навіть право на це, щоб судити про дії українських формувань у тому, добре це було, погано, доцільно чи недоцільно». За словами Фрейдінгса, Україна дуже обмежує інформацію щодо ситуації. «Ми називаємо це оперативною безпекою у військових термінах. Звичайно, це також зрозуміло, бо інакше ворог міг би зробити з цього висновки».

Однак Фройдінг сказав, що він не хоче погоджуватися з думкою про те, що дії України йдуть не дуже добре. За його словами, українські збройні сили перехопили ініціативу і досягли перших успіхів в атаках. “Але ми також бачили, що оборонні позиції російських сил були дуже добре підготовлені”. Наразі українські сили консолідуються, щоб зрозуміти, де і в чому вони досягли успіху.

Навчання ВПС: наземні винищувачі в Литві

У тіні війни Росії проти України учасники повітряних навчань Air Defender 2023, які відбудуться цього тижня, спрямують винищувачі на східний фланг Нато. У вівторок, середу та четвер шість наземних бойових літаків A-10 прилетять до Литви для зльоту та посадки, повідомили представники військово-повітряних сил німецькому агентству друку у Берліні. На початку тижня чотири F‑16 та два F‑15, два Eurofighter, а також один літак-заправник пролетять над Польщею.

Згідно з цією інформацією, східні партнери НАТО попросили про такий сигнал запевнення та військової згуртованості. До 23 червня в навчаннях під керівництвом Німеччини беруть участь 25 країн із 250 літаками та 10 000 солдатів. НАТО також бере участь у них. Навчання «Повітряний захисник 2023» є найбільшими навчаннями з передислокації військово-повітряних сил з моменту заснування НАТО і проводяться за вигаданим сценарієм у повітряному просторі над Німеччиною для відпрацювання процедур реагування західного оборонного альянсу на напад східного альянсу і, таким чином, повернення територій зайнятих супротивником.

Читайте також:  Генеральний секретар ООН Гутерріш у Києві

За цей час у навчаннях було здійснено понад 1000 польотів. Інспектор ВПС, Інго Герхартц, назвав це визначним досягненням. Він сказав: «Половина вже зроблена». За його словами, передача понад 1600 тонн матеріалів та 100 літаків із США до Німеччини пройшла гладко.

Стосовно операції з проведення навчань генерал-лейтенант сказав: «Спочатку були деякі нарікання. Різні рівні підготовки, мовні проблеми, а також те, що спочатку потрібно налагодити технологію». За його словами, очевидно, що Air Defender 2023 приніс додаткові оперативні, логістичні та людські вигоди всім учасникам.

Що стає важливим сьогодні

На сході та півдні України продовжується наступ київських військ проти російської агресії. У ході цього процесу також нещодавно було досягнуто успіхів на місцевості: Україна звільнила населені пункти та ділянки землі від російської окупації.

Російська агресивна війна проти України, ймовірно, також стане темою зустрічі канцлера Німеччини Олафа Шольца (СДПН) та прем’єра Держради КНР Лі Цяня у Берліні. Пекін намагається виступити посередником у конфлікті за допомогою свого спеціального посланця Лі Хуея.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я